polski Strona główna / Biblioteka w czasach pandemii
Poniedziałek - 10 maja 2021 Antoniny, Izydory, Jana      "Ważniejsze od przetrwania jest zachowanie swego człowieczeństwa". George Orwell
- menu
-
- DZIAŁALNOŚĆ
- HISTORIA BIBLIOTEKI
- REGULAMINY I CENNIKI
- WYPOŻYCZALNIA PŁYT DVD I KASET VIDEO
- WYPOŻYCZALNIA KSIĄŻEK MÓWIONYCH W GBP W SUSZCU
- PUBLIKACJE REGIONALNE W BIBLIOTECE
- FILIE GBP
- Ogłoszenia
- Nowości wydawnicze
- Dotacje
- Kurs WORD i EXCEL
- Poznaj świat plastyki - interaktywny program edukacyjny
- PROGRAM ROZWOJU BIBLIOTEK - Organizacje pozarządowe bibliotekom
- BIBLIOTEKA W LICZBACH
- ZREALIZOWANE PROJEKTY
- Grupy zabawowe, zajęcia dla dzieci i rodziców
- Biblioteczne nowinki
- Suszecki Kącik PUZZELKOWO
- Prenumerowane CZASOPISMA
- Książkowy recykling 2018
- WYSTAWY 2018/2019
- Biblioteczka dla Najmłodszych: worki sensoryczne
- Program edukacji cyfrowej ZAPROGRAMUJ PRZYSZŁOŚĆ
- Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę
- Warsztaty z czasopismem ŚWIERSZCZYK
- Przystanek CZYTANKOWO
- WOLNE LEKTURY
- Kultura Na Widoku - multimedialny projekt dający dostęp do wartościowych filmów, e-booków, audiobooków, muzyki i spektakli teatralnych
- Anna Stronczek z Kłokocina gościem na spotkaniu Koła Emerytów i Rencistów / 20.03.2019
- Akcja społeczno-edukacyjna ŻONKILE
- Koło Miłośników Gier Planszowych
- Kodowanie na dywanie
- Noc z Andersenem 2019
- Projekt KODOWANIE W BIBLIOTECE - II edycja
- TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2019
- FERIE 2019
- Wakacyjna przypominajka
- Weź udział w akcji społecznej PODARUJ WIERSZ
- Wystawa modelartswa
- Kurs komputerowy dla dorosłych + Projekt: O finansach... w Bibliotece
- Bezpłatne zajęcia komputerowe DLA OSÓB PRACUJĄCYCH finansowane ze środków unijnych
- WAKACJE 2019
- NARODOWE CZYTANIE 2019
- MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK
- NOC BIBLIOTEK 2019
- PRZEPROWADZKA FILII NR 2 W KRYRACH DO ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W KRYRACH
- Klauzula informacyjna
- Otwarte zasoby edukacyjne w bibliotece
- Noc z Andersenem 2020
- Prawo konsumenckie w bibliotece - szkolenia online dlakonsumenta.pl
- Covid-19 a Biblioteka
- Biblioteka w czasach pandemii
- Bezpłatne szkolenia ONLINE dla osób 50+
- RODO
- wyszukiwarka

BIBLIOTEKA w czasach pandemii

Z przyczyn niezależnych od bibliotekarzy
czasowo wstrzymano wypożyczenia.
A co działo się w tym okresie?
I co przygotowano dla naszych czytelników?

Uruchomiono nowy program biblioteczny. Dotychczas używany Libra2000 został zmieniony na Libra NET. Zmiana była konieczna ze względu na brak widoczności katalogów bibliotecznych z placówek filialnych w Radostowicach i Kryrach (umiejscowionych w budynkach szkolnych). Zmiana ta umożliwiła też korzystanie tylko z jednego katalogu OPAC, bez konieczności zaglądania do zbiorów każdej placówki z osobna. Trochę czasu minie, zanim czytelnicy przyzwyczają się do nowego wyglądu katalogu on-line, a i sami bibliotekarze będą musieli na nowo poznać wizualny rozkład interfejsu. Tutaj opracowywane są nowe nabytki (nowości wydawnicze i dary czytelnicze), rejestrowani są nowi czytelnicy, wprowadzane są wypożyczenia i odnotowywane zwroty. Przypominamy też, że każdy zarejestrowany czytelnik może się zalogować, obserwować i kontrolować swoje konto czytelnicze (w domu). Założenie swojego konta umożliwia także rezerwację tytułu (książki, audiobooka, płyty DVD), a dzięki podaniu swojej poczty elektronicznej nadesłana zostanie wiadomość o możliwości odbioru złożonego zamówienia. Serdecznie zapraszamy do korzystania z katalogu internetowego, dzięki któremu czytelnicy mogą komfortowo wypożyczać zasoby korzystając również z telefonów komórkowych oraz tabletów.

Ponieważ zbliża się kolejna edycja akcji „Mała książka – Wielki człowiek”, gdzie dla zarejestrowanych dzieci (z roczników 2014-2017) przydzielać będziemy bezpłatne wyprawki czytelnicze, zakupiono ponad 1700 nowych tytułów (głównie dla najmłodszych dzieci i nastolatków). Kolejne zakupy dopiero we wrześniu (ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych), ale tym razem będą to lektury szkolne i co oczywiste - bestsellery dla dorosłych.

Dla chętnych także możliwość zdalnego dokształcania językowego. Każdy zgłaszający się do biblioteki otrzyma bezpłatny kod dostępu do FunPakietu, do nauki języków: angielski, niemiecki, włoski, francuski, hiszpański, FunEnglish (dla 12+) FunJunior (dla przedszkolaków), dodatkowo angielski biznesowy oraz 5 kursów specjalistycznych. Zainteresowanych prosimy o kontakt tel.: 32/4488692 lub e-mailowy: gbp@suszec.pl).

A co w Filiach bibliotecznych?
W każdej z bibliotek dokonano przeglądu księgozbioru i dokonano selekcji (zubytkowano przestarzałe, zaczytane-zniszczone woluminy). Przy okazji remontu Remizy w Rudziczce, w pomieszczeniach biblioteki wymienione zostały prehistoryczne okna. W Radostowicach wymieniono wszystkie regały. Są jasne, kolorowe i myślimy, że spodobają się mieszkańcom tego sołectwa, w tym wychowankom Szkoły Podstawowej. Filia w Mizerowie także pozyskała kilka nowych regałów, tym razem z przeznaczeniem na zbiory popularno-naukowe. Filia w Kryrach (od jesieni w budynku ZSP w Kryrach) również już działa (oto nowy tel. kontaktowy: 510 849 569).

Już niedługo zacznie działać nowa strona www Biblioteki. I tu też będziemy znajdować wszelkie aktualne informacje, w tym dni i godz. otwarcia placówek, dane kontaktowe oraz nowe - zmienione (ze względu na epidemię) zasady wypożyczania .
Miłych (w zdrowiu) wakacji, G.Folek


© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP