Przejdź do stopki

Coraz bliżej końca... 🙂 Póki co, jeszcze biblioteka jest NIECZYNNA - do odwołania. Za utrudnienia przepraszamy. Do zobaczenia już wkrótce!

Projekt KODOWANIE W BIBLIOTECE - II edycja

    wyświetleń: 46

Treść

 

 

 

 

 

Projekt „Kodowanie w Bibliotece” – II edycja

 

Znane są już wyniki naboru i biblioteki, które wezmą udział w II  edycji projektu „Kodowanie w Bibliotece”. Projekt adresowany był dla bibliotek, które brały udział w drugiej lub trzeciej rundzie Programu Rozwoju Bibliotek. Tablety, gry edukacyjne oraz roboty Photon wraz z akcesoriami trafią do 113 bibliotek w całej Polsce. Wśród nich znalazła się także nasza Biblioteka, z czego ogromnie się cieszymy, gdyż umiejętność kodowania i programowania obecnie uważana jest za jedną z ważniejszych kompetencji XXI wieku. Udział w szkoleniu z pewnością przyczyni się do wzrostu wiedzy i umiejętności w tym zakresie, a zajęcia będą prowadzone na odpowiednim poziomie.

Celem projektu „Kodowanie w bibliotece” jest:

  • dostarczenie bibliotekom publicznym sprzętu służącego do nauki kodowania oraz wiedzy na temat podstaw kodowania w celu  organizacji zajęć o tej tematyce, 
  • promowanie wizerunku bibliotek publicznych jako instytucji zapewniających dostęp do twórczo realizowanej edukacji pozaformalnej uzupełniającej kompetencje zdobywane przez dzieci i młodzież w szkołach.

Gminna Biblioteka Publiczna w Suszcu otrzyma:

  • trzy tablety, 
  • trzy gry edukacyjne Scottie Go! 
  • trzy roboty Photon w wersji edukacyjnej wraz z akcesoriami (matą piankową i kompletem fiszek do ćwiczeń na macie).

Gra Scottie Go! umożliwia prowadzenie ciekawych zajęć bez komputera, za to z tabletami, w formie zabawy i z elementami rywalizacji. Z kolei robot Photon to nowoczesna innowacyjna zabawka edukacyjna, produkowana przez polską firmę Photon Entertainment. Z Photonem można prowadzić zajęcia już najmłodszymi dziećmi (od 5. roku życia) i stopniowo zwiększać poziom trudności. Na zajęciach można wprowadzać elementy zabaw ruchowych z wykorzystaniem maty edukacyjnej i specjalnych fiszek.

 

Więcej na: 

http://www.biblioteki.org/aktualnosci0/Zglos_swoja_biblioteke_do_projektu_Kodowanie_w_bibliotece.html

http://www.biblioteki.org/aktualnosci0/Wyniki_rekrutacji_do_projektu_Kodowanie_w_bibliotece.html

http://mobolab.org.pl/dlaczego-warto-uczyc-sie-programowania/

 

6.02.2019 r.

Szkolenie prowadzone przez pracowników Biblioteki Śląskiej