Projekt KODOWANIE W BIBLIOTECE - II edycja
Treść
Projekt „Kodowanie w Bibliotece” – II edycja
Znane są już wyniki naboru i biblioteki, które wezmą udział w II edycji projektu „Kodowanie w Bibliotece”. Projekt adresowany był dla bibliotek, które brały udział w drugiej lub trzeciej rundzie Programu Rozwoju Bibliotek. Tablety, gry edukacyjne oraz roboty Photon wraz z akcesoriami trafią do 113 bibliotek w całej Polsce. Wśród nich znalazła się także nasza Biblioteka, z czego ogromnie się cieszymy, gdyż umiejętność kodowania i programowania obecnie uważana jest za jedną z ważniejszych kompetencji XXI wieku. Udział w szkoleniu z pewnością przyczyni się do wzrostu wiedzy i umiejętności w tym zakresie, a zajęcia będą prowadzone na odpowiednim poziomie.
Celem projektu „Kodowanie w bibliotece” jest:
- dostarczenie bibliotekom publicznym sprzętu służącego do nauki kodowania oraz wiedzy na temat podstaw kodowania w celu organizacji zajęć o tej tematyce,
- promowanie wizerunku bibliotek publicznych jako instytucji zapewniających dostęp do twórczo realizowanej edukacji pozaformalnej uzupełniającej kompetencje zdobywane przez dzieci i młodzież w szkołach.
Gminna Biblioteka Publiczna w Suszcu otrzyma:
- trzy tablety,
- trzy gry edukacyjne Scottie Go!
- trzy roboty Photon w wersji edukacyjnej wraz z akcesoriami (matą piankową i kompletem fiszek do ćwiczeń na macie).
Gra Scottie Go! umożliwia prowadzenie ciekawych zajęć bez komputera, za to z tabletami, w formie zabawy i z elementami rywalizacji. Z kolei robot Photon to nowoczesna innowacyjna zabawka edukacyjna, produkowana przez polską firmę Photon Entertainment. Z Photonem można prowadzić zajęcia już najmłodszymi dziećmi (od 5. roku życia) i stopniowo zwiększać poziom trudności. Na zajęciach można wprowadzać elementy zabaw ruchowych z wykorzystaniem maty edukacyjnej i specjalnych fiszek.
Więcej na:
http://www.biblioteki.org/aktualnosci0/Wyniki_rekrutacji_do_projektu_Kodowanie_w_bibliotece.html
http://mobolab.org.pl/dlaczego-warto-uczyc-sie-programowania/
6.02.2019 r.
Szkolenie prowadzone przez pracowników Biblioteki Śląskiej