Przejdź do stopki

Coraz bliżej końca... 🙂 Póki co, jeszcze biblioteka jest NIECZYNNA - do odwołania. Za utrudnienia przepraszamy. Do zobaczenia już wkrótce!

Magiczne mandale

    wyświetleń: 46

Treść

MAGICZNE MANDALE

Henryk Czapla – 53 letni mieszkaniec Leszczyn, z zawodu mechanik kierowca , z zamiłowania artysta.
W 2002 r. zaczął uczęszczać na zajęcia Akademii Zdrowia w Rybniku, gdzie rozpoczął zabiegi harmonizowania czakr.
Od dawna interesował się filozofią i kulturą Dalekiego Wschodu. Początkowo tworzył mandale dla siebie, ale z czasem stało się to jego pasją. Malowanie mandali to dla p. Henryka sposób na życie.
Mandala – geometryczny wzór, symboliczne przedstawienie kosmicznych sił i porządku świata w dwu- lub trójwymiarowej formie. Działa jak klucz do podświadomości i pomaga wyeliminować negatywne wzorce myślowe, przekonania i zachowania. To sztuka leczenia kolorami, droga do równowagi duchowej i wewnętrznej harmonii.
P. Henryk przy pomocy cyrkla rysuje symetryczną siatkę. Jego mandala składa się z ok. tysiąca kratek, które następnie wypełnia kolorem za pomocą tuszu, żeli i akryli. Największe kratki mają wymiary ok. 0,5 x 0,5 cm. Największa mandala w wykonaniu p. Henryka ma 70 cm. Praca średniej wielkości zajmuje mu dobę. P. Henryk stworzył już prawie 1000 mandali. Wykonanie mandali jest bardzo pracochłonne i wymaga anielskiej cierpliwości. Każda mandala jest inna, ma inne właściwości, na co innego pomaga. Każdy kto chciałby spróbować terapii mandalami może skontaktować się z p. Henrykiem , który dla zainteresowanej osoby wykona indywidualną mandalę.
Kontakt:
 

 

W związku z obecną chorobą i nauką mowy przełykowej, z panem Henrykiem można się kontaktować poprzez sms ( 793 296628) lub e-mail: czapla.henryk@gmail.com.

Ponadto pan Henryk zaprasza do odwiedzenia następujących stron:

http://picasaweb.google.com/czapla.henryk  ["Galeria publiczna użytkownika Henryk Czapla"]

http://www.youtube.com [szukaj: harryman 54]

www.nk.pl [szukaj: Henryk Wojciech Czapla]

 

 

 

Dar autora dla biblioteki.