Szanowni Państwo!
Biblioteki funkcjonują już w standardowych godzinach otwarcia, które znajdą Państwo na odpowiednich podstronach i profilach FB.

2009 - Międzynarodowy Rok Astronomii

wyświetleń: 20

- Międzynarodowy Rok Astronomii

WYSTAWA

prac plastycznych

członków

Astronomicznego Koła Zainteresowań

- uczniów SP nr 18 w Pszczynie

Opiekun Koła: p.Barbara Fojcik
Miejsce wystawy: GBP w Suszcu
Termin wystawy: 5.X - 5.XI.2009 r.

Pragnąc rozbudzać różnorakie zainteresowania uczniów, p. Barbara Fojcik zapoczątkowała w szkole działalność kółka astronomicznego. Napisała samodzielnie 3 programy dla kółka. Cykl 3-letni stworzyła ze względu na to, że na kółko astronomiczne uczęszczają uczniowie klas 4-6 i co roku tematyka zajęć musi być inna. Prowadzenie zajęć tego kółka zainteresowań daje Jej ogromną satysfakcję, ponieważ cieszy się ono dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Dowodem tego jest dość spora liczba uczestników kółka - astronomia jest raczej szczególnym działem fizyki, stąd zajęcia muszą być prowadzone ciekawie, a ich tematyka i poziom wiadomości musi być dostosowany do wieku uczestników. Prace uczniów kółka w formie plakatów (zdjęcia niektórych można podziwiać na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 18 www.sp18.pless.pl) wywieszane są na specjalnej gazetce na korytarzu na II piętrze szkoły i cieszą się ogromnym uznaniem wszystkich uczniów, którzy chętnie zapoznają się ze wszelkimi informacjami w nich zawartymi. Oprócz tego uczniowie kółka przygotowują wspaniałe prezentacje multimedialne w programie Power Point, artykuły i referaty wygłaszane na forum kółka.