Przejdź do stopki

Uprzejmie informujemy!
Z powodu przeniesienia Filii nr 1 w Rudziczce placówka nieczynna do odwołania.
Zapraszamy do Centrali w Suszcu i innych placówek naszej Gminnej Biblioteki Publicznej!
Za utrudnienia przepraszamy - GBP Suszec.
Do zobaczenia! :)

KRASZEWSKI. KOMPUTERY DLA BIBLIOTEK / 2012

    wyświetleń: 31

TreśćZ „Kraszewskim” łatwiej

GBP w Suszcu wzięła udział w naborze wniosków do programu dotacyjnego „Kraszewski. Komputery dla bibliotek” realizowanego przez Instytut Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2012

Nazwa programu nawiązuje do obchodzonego (ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej) Roku Józefa Ignacego Kraszewskiego, upamiętniającego autora największej liczby wydanych książek i wierszy w historii literatury polskiej.

Celem tego programu jest podniesienie standardu bibliotek publicznych poprzez wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający użytkownikom biblioteki korzystanie z Internetu, a bibliotekarzom katalogowanie zbiorów i udostępnianie ich on-line.

Biblioteka suszecka także skorzystała z takiej możliwości, dzięki czemu wzbogaciła się o kolejne 2 zestawy komputerowe, z licencją programu antywirusowego i aplikacjami biurowymi oraz 1 urządzenie wielofunkcyjne z kompletem tonerów.

Informujemy, że z początkiem nowego roku będzie można korzystać nie tylko z tradycyjnego katalogu kartkowego, ale także z katalogu on-line. By jednak tak się stało, musiano dokonać zakupu kolejnego modułu  programu bibliotecznego – LIBRA WWW umożliwiającego dostęp do katalogu biblioteki za pośrednictwem dowolnej przeglądarki internetowej. Każdy mieszkaniec Suszca będzie mógł wyszukiwać informacje w katalogach i sprawdzić czy dana publikacja znajduje się w księgozbiorze biblioteki. Przypominamy także naszym użytkownikom, że bibliotekarze przyjmują dezyderaty dot. zakupu konkretnych tytułów np. poprzez e-mail: gbp@suszec.pl lub tel.: 32/4488692.

Dzięki realizacji zadania „Kraszewski. Komputery dla bibliotek” i zakup komputerów ze środków finansowych Instytutu Książki, tworzona od kilku lat suszecka baza danych zostanie uzupełniona, a komputerowe prace katalogowe zakończone do końca 2014 r.