Przejdź do stopki

Uprzejmie informujemy!
Z powodu przeniesienia Filii nr 1 w Rudziczce placówka nieczynna do odwołania.
Zapraszamy do Centrali w Suszcu i innych placówek naszej Gminnej Biblioteki Publicznej!
Za utrudnienia przepraszamy - GBP Suszec.
Do zobaczenia! :)

Mikrogrant PODAJ DALEJ / 2013

    wyświetleń: 22

Treść

Mikrogrant PODAJ DALEJ dla Biblioteki Wiodącej

Taki właśnie GBP w Suszcu otrzymała - po zaakceptowaniu wniosku przez organizację pozarządową  Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, zajmującej się wsparciem finansowym i szkoleniowo-doradczym adresowanym do małych społeczności w ramach różnych programów przez nią realizowanych. „Podaj Dalej” to dofinansowanie, w wysokości 1 tys. zł, skierowane do Bibliotek Wiodących (a taką właśnie rolę pełni biblioteka suszecka) biorących udział w II Rundzie Programu Rozwoju Bibliotek. Grant ten został przeznaczony na pokrycie 3 spotkań stacjonarnych i 3 o charakterze wirtualnym (Skype, Gadu-Gadu, chat). Spotkania służyły przekazaniu przedstawicielom Bibliotek Partnerskich wiedzy zdobytej podczas szkoleń oraz wymianie doświadczeń i zacieśnieniu współpracy.

W spotkaniach brali udział przedstawiciele 3 naszych Bibliotek Partnerskich - Gminnych Bibliotek Publicznych z Pietrowic Wielkich z powiatu raciborskiego, z Goczałkowic i Kobióra z powiatu pszczyńskiego oraz przedstawiciele bibliotek szkolnych Gminy Suszec – p. Dorota Chmiel, Małgorzata Kania i Stefania Zembala.

Zagościli też w naszej książnicy pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Pszczynie – Lucyna Jabłeka i Cezary Waluszko, którzy przygotowali 4 prelekcje nt. warsztatu informacyjno-bibliograficznego tejże placówki, zasobów cyfrowych w pracy bibliotekarza, o niezależnych wydawnictwach w walce z cenzurą PRL-u i alternatywnej prasie będącej sposobem kreacji subkultur młodzieżowych.

Kolejne, sierpniowe, w formie warsztatów,  prowadzili sami bibliotekarze, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami i umiejętnościami pozyskanymi dzięki udziałowi w szkoleniach w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie i Bibliotece Śląskiej. W trzecim spotkaniu uczestniczyły też dzieci i młodzież biorąca udział w zajęciach wakacyjnych, którzy pod opieką Katarzyny Michny przygotowali dla uczestników spotkania program artystyczny.


ZOBACZ:

http://www.biblioteki.org/dla_uczestnikow/konkursy_grantowe_ii/mikrogranty_podaj_dalej


I spotkanie stacjonarne w ramach Mikrograntu "PODAJ DALEJ"
- 23 kwiecień 2013 r.

II spotkanie stacjonarne w ramach Mikrograntu "PODAJ DALEJ"
- 31 lipiec 2013 r.III spotkanie stacjonarne w ramach Mikrograntu "PODAJ DALEJ"
- 23 sierpień 2013 r.