Przejdź do stopki

Uprzejmie informujemy!
Z powodu przeniesienia Filii nr 1 w Rudziczce placówka nieczynna do odwołania.
Zapraszamy do Centrali w Suszcu i innych placówek naszej Gminnej Biblioteki Publicznej!
Za utrudnienia przepraszamy - GBP Suszec.
Do zobaczenia! :)

Czytelnia on-line (Ibuk, Empik, Legimi)

    wyświetleń: 26

Treść

IBUK Libra

Od 4 sierpnia 2021 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Suszcu ponownie umożliwia swoim czytelnikom darmowy dostęp do ebooków w serwisie IBUK Libra. Znajdziemy tu bogatą ofertę Wydawnictwa Naukowego PWN oraz wielu innych wydawnictw.

To ponad kilkadziesiąt tysięcy elektronicznych publikacji naukowych, popularnonaukowych, specjalistycznych oraz najchętniej czytana beletrystyka. Dostęp do zasobów jest możliwy z komputerów domowych, ale też urządzeń mobilnych (laptop, tablet, smartfon).

Dostęp uzyskano w ramach zadania Książki online dla każdego. Zadanie finansowane w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021.

Nasza biblioteka znalazła się w gronie 135. bibliotek woj. śląskiego, które otrzymały bezpłatny dostęp do 5259 e-książek. Otrzymano 300 indywidualnych Pinów (kodów aktywacyjnych) do IBUK LIBRA, a te dystrybuowane są wśród zainteresowanych użytkowników. GBP w Suszcu w 2020/2021 była członkiem konsorcjum śląskiego, a obecnie usługa jest kontynuowana i dlatego informujemy, że wszystkie Piny wcześniej wydane są nadal ważne (czytelnicy, którzy wcześniej taki PIN otrzymali nie muszą pobierać nowego).

Aby otrzymać dostęp do IBUK Libra należy wykonać następujące kroki:

1) Pobierz kod (PIN) w swojej bibliotece lub pisz na adres gbp@suszec.pl i podaj swoje imię, nazwisko (musisz być

zarejestrowanym czytelnikiem naszej biblioteki).

2) Wejdź na stronę https://libra.ibuk.pl/ksiazki .

3) Wejdź w zakładkę „Wybierz swoją bibliotekę”.

4) W wyszukiwarce wpisz „Suszec” lub „Gminna Biblioteka Publiczna w Suszcu”.

5) Naciśnij „wybierz” i wpisz otrzymany kod.

6) Gdy pomyślnie się zarejestrujesz / zalogujesz, z filtrów wybierz „Książki w moich bibliotekach”.

7) Czytaj bez ograniczeń przez rok!

Dodatkowo:

- możemy skorzystać z myIBUK / klikamy + DODAJ DO PÓŁKI myIBUK i tworzymy swoje osobiste konto myIBUK, a tutaj już tylko zaznacz tekst, wprowadź zakładki, notatki, generuj bibliografię, korzystaj z encyklopedii i słownika

- wymagana przeglądarka: Google Chrome, IE v.10 lub Mozilla Firefox

- pomocny jest film instruktażowy „Osobista półka myIBUK”

https://www.youtube.com/watch?v=7GNxlHtmtWk

- więcej informacji o tym, jak korzystać z serwisu znajduje się w działach POMOC oraz FAQ (prawy dolny róg na stronie libra.ibuk.pl).

Sprawdź, może znajdziesz swoją najlepszą czytelnię.

 

EMPIK GO

Skorzystanie z Kodu zasilającego Empik Go oznacza akceptację następujących postanowień:

  • Użytkownicy Bibliotek otrzymują dostęp do treści zawartych w serwisie Empik Go za pośrednictwem serwisu znajdującego się pod adresem: https://www.empik.com/go lub za pośrednictwem aplikacji Empik Go dostępnej do pobrania przez Internet na stronie www.empik.com/go/czytniki, w sklepie Google Play lub App Store, na urządzenia mobilne: smartfony, tablety, czytniki ebooków.\
  • Aby wykorzystać kod, należy wejść na stronę www.empik.com/gofree i postępować zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie.
  • Warunkiem zrealizowania kodu zasilającego jest posiadanie lub utworzenie konta klienta w serwisie empik.com oraz akceptacja „Regulaminu określającego zasady sprzedaży i korzystania z Abonamentu Empik Go”, dostępnego pod adresem https://www.empik.com/regulamin, który określa warunki korzystania z kodów.
  • Kod może zostać przeznaczony wyłącznie do aktywacji subskrypcji usług dotyczących audiobooków, e-booków, podcastów oraz produkcji oryginalnych w ramach Empik Go.
  • Zważywszy, że w ramach serwisu Empik Go publikowane są także treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych, kody zasilające Empik Go przekazywane są wyłącznie osobom od 15 roku życia.
  • Kody będą ważne przez 30 dni od daty ich aktywacji przez Użytkownika, do końca ostatniego dnia ważności, do godziny 23:59 włącznie.
  • Użytkownik po aktywacji kodu może korzystać z Empik Go na 2 urządzeniach jednocześnie.
  • Użytkownik nie może korzystać z więcej niż jednego kodu jednocześnie (dopiero po zakończeniu m-ca można otrzymać następny kod na kolejny okres).

LEGIMI

Podstawowe informacje nt. Legimi

Od 2 sierpnia 2021 roku nasza biblioteka umożliwia swoim czytelnikom darmowy dostęp do ebooków w serwisie Legimi, oferującym przede wszystkim bogaty wybór beletrystyki (kilkadziesiąt tysięcy tytułów). Oferta uzupełniana jest na bieżąco nowościami wydawniczymi. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez aplikację mobilną, w tym na wybranych czytnikach (nie jest dostępna na Kindle).

Wówczas dostęp uzyskano w ramach zadania "Książki online dla każdego". Zadanie finansowane w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021. Od sierpnia 2022 kontynuujemy zakup kodów do platformy.

 

Aby otrzymać dostęp do Legimi wykonaj następujące kroki:

1) Pobierz kod w swojej bibliotece lub mailowo, pisząc na adres gbp@suszec.pl i podaj swoje imię, nazwisko (musisz być zarejestrowanym czytelnikiem naszej biblioteki).

2) Wejdź na stronę www.legimi.pl/bs_katowice/

3) Wprowadź otrzymany kod.

4) Załóż konto lub zaloguj się na swoje konto, jeśli już je posiadasz.

5) Czytaj bez ograniczeń przez 30 dni od momentu aktywacji kodu! (tj. aktywując konto 10 sierpnia, będzie ono ważne do 10 września).

Po wygaśnięciu dostępu możesz pobrać w swojej bibliotece następny miesięczny kod. W każdym miesiącu kalendarzowym wydawana jest kolejna, ograniczona liczba kodów. Kto pierwszy ten lepszy! (Dostępne jedynie 10 kodów na miesiąc).

Dodatkowe informacje:

- przy wyborze zaznaczamy abonament biblioteczny,

- wybieramy tylko e-booki (nie ma dostępu do audiobooków są widoczne w katalogu, ale nie da się ich wgrać i słuchać),

- możemy wybrać książkę i odłożyć na swoją półkę (do późniejszego czytania),

- odzyskiwanie hasła jest możliwe poprzez https://www.legimi.pl/konto/reset-hasla/