Uprzejmie informujemy!
Z powodu przeniesienia Filii nr 1 w Rudziczce placówka nieczynna do odwołania.
Zapraszamy do Centrali w Suszcu i innych placówek naszej Gminnej Biblioteki Publicznej!
Za utrudnienia przepraszamy - GBP Suszec.
Do zobaczenia! :)

Grudzień 2023 r. - Wystawa Misie

wyświetleń: 10

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Misie to jedna z najpopularniejszych zabawek. Święto - Dzień Pluszowego Misia zostało ustanowione w 2002 r. w setną rocznicę wyprodukowania pierwszego pluszowego misia. Już od ponad 20 lat obchodzimy go każdego roku 25 listopada. W Bibliotece suszeckiej „mieszka” wiele pluszaków, i co najważniejsze oferowane są też do wypożyczenia książki nt. misi. Wśród nich znani nam: Miś poszukujący wymarzonej Panamy( autorstwa Janosha), filmowy Miś Yogi, Colargol, angielski Paddington, i z pewnością wszystkim znany miodolubny Kubuś Puchatek. Pluszowe misie szybko podbijają serca dzieci! Na pewno każdy z Was  ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą zabawką. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. Miękki i puchowy miś to przyjaciel, którego możemy przytulić w deszczowy i smutny dzień. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.

Zapraszamy do zapoznania się z wystawą o misiach, w której m.in. różnorodność i mnogość pluszaków, a także kilkadziesiąt propozycji z naszego księgozbioru :).

Uwaga! Książki znikają w zawrotnym tempie - podobnie jak miód ze spiżarki Kubusia Puchatka! :D