Przejdź do stopki

Uprzejmie informujemy!
Z powodu przeniesienia Filii nr 1 w Rudziczce placówka nieczynna do odwołania.
Zapraszamy do Centrali w Suszcu i innych placówek naszej Gminnej Biblioteki Publicznej!
Za utrudnienia przepraszamy - GBP Suszec.
Do zobaczenia! :)

Academika

    wyświetleń: 18

Treść

ACADEMICA

Od sierpnia br. funkcjonuje w Centrali GBP w Suszcu stacjonarne stanowisko Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA. Zapraszamy do korzystania.

Od listopada 2014 roku funkcjonuje Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA – system służący do wypożyczania elektronicznych wersji książek i czasopism pochodzących ze zbiorów Biblioteki Narodowej. W jej zasobach oprócz książek i czasopism znajdują się również plakaty, fotografie, grafiki, rękopisy, mapy, pocztówki, nuty i inne dokumenty – obecnie ponad 2 mln publikacji. W systemie dostępne są publikacje ze wszystkich dziedzin wiedzy. Jej różnorodny i bogaty zasób powoduje, że korzystają z niej nie tylko studenci i naukowcy, ale również nauczyciele, uczniowie szkół ponadpodstawowych i osoby poszukujące literatury, która pozwala na rozwijanie pasji i zainteresowań.

 

W Akademice udostępniane są dwie kategorie zbiorów:

a) z domeny publicznej, na wolnych licencjach i te dostępne w oparciu o licencje udzielone Bibliotece Narodowej -> z tych można korzystać bez ograniczeń na stronie www.academica.edu.pl (z każdego komputera z dostępem do Internetu);

b) chronione prawem autorskim -> z tych można korzystać jedynie za pośrednictwem terminali Academiki, znajdujących się na terenie instytucji, które przyłączyły się do systemu (w naszym przypadku: w Centrali GBP Suszec).

Zapraszamy do zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami (źródło: https://academica.edu.pl/help).