Przejdź do treści
B25
Przejdź do stopki

Wieczór literacko-muzyczny

Treść

24 listopada (w czwartek), tradycyjnie o godz. 17,oo, z cyklu "Suszeckich Spotkań Kulturalnych" odbędzie się spotkanie literackie z autorem trylogii "DZIEŃ, W KTÓRYM UPADŁ KANAAN" Jest nim mieszkaniec naszej gminy, p. RAFAŁ KOSOWSKI. Właśnie warszawska Oficyna Wydawnicza "VOCATIO" wydała ostatni tom "Wybrana". Wcześniej wydane "Perła" i "Qedesha" można zakupić pod adresem: http://www.vocatio.com.pl, ale też wypożyczyć w Rudziczce lub w Suszcu.
Właśnie ta epicka saga, o mrocznych czasach Kanaanu, Rafała Kosowskiego (z sołectwa Rudziczka) została 7 października br. uznana przez profesjonalistów, zebranych na 2011 Market Square Europe w Kijowie na Ukrainie, Europejską Chrześcijańską Książką Roku 2011. Serdecznie gratulujemy!

 

Źródło: http://www.vocatio.com.pl/index.php?route=information/information&information_id=8

PIerwszy tom, "Perła", ukazał się w styczniu 2011 r.

Jest to porywająca, pełna namiętności opowieść o czasach, gdy ludzie poddawali swe życie okrutnym "bogom" i nieokiełznanym żądzom. To historia kobiety kochającej życie i próbującej odnaleźć swe miejsce w społeczeństwie, które systematycznie zatraca wszelkie granice morlane i obyczajowe. Los dał jej więcej, niż mogła się spodziewać, jednak nadszedł czas, że zażądał za to ceny, której nie była w stanie zapłacić. Demony wystawiły swoje pazury.

Drugi tom został wydany w lipcu, trzeci - w październiku br.

Natomiast wcześniej, w listopadzie 2007 roku ukazała się pierwsza książka  p. Kosowskiego nakładem autora. Jest nią "Nierozpozny". Tę pozycję również można wypożyczyć w Filii nr 1 w Rudziczce oraz w GBP w Suszcu.

 

W finale wieczoru wystąpi u nas Pani Kornelia Zelcer-Maleszewska, mieszkanka sołectwa Rudziczka.

Wykłada w Gimnajum Publicznym nr 4 oraz w Szkole Podstawowej nr 1 w Żorach.

Swoimi pasjami i zainteresowaniami muzyką podzieli się także z nami, prezentując 24 listopada w Bibliotece utwory ze swojej najnowszej płyty "NIM ŚWIT OBUDZI NOC".


Joanna Rączkowiak na http://www.warto.com.pl/product.php?id_product=617

 

 

 

 

Dane nt. wydanej płyty: 

 

 

 

Producentem muzycznym i aranżerem całości płyty jest Paweł ,,Bzim” Zarecki.

Wykonawcy:

Kornelia Zelcer-Maleszewska  - ukończyła Uniwersytet Śląski Wydział Pedagogiczno – Artystyczny  na kierunkach pedagogika muzyczna, edukacja w zakresie sztuki.  Zawodowo pracuje jako nauczyciel muzyki, plastyki i zajęć artystycznych.

 

Paweł „Bzim” Zarecki – muzyk, pianista, artysta, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, wolnomyśliciel.

Laureat Fryderyka 2003 za produkcję muzyczną płyty „Upojenie” Anny Marii Jopek. Współpracuje z takimi gwiazdami jak: Bono z U2, Anna Maria Jopek, Mieczysław Szcześniak, Pat Matheny, Marcin Kydryński, Henryk Miśkiewicz, Leszek Możdżer, Grzegorz Piotrowski, Marek Napiórkowski, Piotr Kominek, Tomasz Lipert, Katarzyna Stankiewicz, Piotr Nazaruk. Szef zespołu instrumentalnego polskiego pop-gospelowego chóru chrześcijańskiego TGD, czyli Trzecia Godzina Dnia.

 

Łukasz Chyliński – gitarzysta, muzyk sesyjny.

Swoje inspiracje muzyczno- wykonawcze czerpie z takich nurtów muzycznych (jazz, soul, rock, pop) wzorując się na takich osobowościach muzycznych jak Pat Metheny, John Meyer, Scott Henderson. Współpracował z takimi artystami jak: Zbigniew Jakubek, Marek Kazana, Mietek Szcześniak, Piotr Kupicha (zespół Feel), Piotr Szczepaniak (zespół PECTUS), Justyna Steczkowska. Brał udział m.in. przy projekcie Płyta Dżentelmeni 2010, na której współpracował także ze znanymi aktorami: Piotrem Adamczykiem, Tomaszem Karolakiem, Pawłem Małaszyńskim.

 

Tomasz Busławski – saksofonista, muzyk sesyjny.

Pracował z takimi artystami jak Anna Maria Jopek, Krystyna Prońko, Mietek Szcześniak, Robert Kubiszyn, Marek Napiórkowski, Henryk Miśkiewicz, Paweł Zarecki oraz z niesamowitą orkiestrą TGD.

 

Mate. O ( Mateusz Otremba) – polski wokalista, gitarzysta, fotografik, kompozytor i autor tekstów. W kręgach muzyki religijnej określany, jako "lider uwielbienia". Jego utwory to modlitwy, wyznania wiary i deklaracje chrześcijańskie ujęte w konwencji jazzowej i soulowej. 

 

Robert Szydło  - polski basista, producent muzyczny i realizator nagrań. Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 50 płyt z artystami reprezentującymi najróżniejsze style muzyczne. Współpracował m.in. z Mietkiem Szcześniakiem, Krystyną Prońko, Tatianą Okupnik, Katarzyną Groniec.


Gosia Góra -  Ukończyła Warszawską Szkołę Fotografii i nigdy by się nie spodziewała, że zostanie zawodowym fotografem. Jej zdjęcia były publikowane między innymi w Elle, Polki w Świecie. Uwielbia fotografować ludzi i przestrzenie (tu tez architekturę)... nie mówiąc już o ludziach w przestrzeni. Do każdego tematu podchodzi z pokora - jest to kolejne wyzwanie. A wyzwania to jest to co lubi najbardziej.

 

 

Wydawca – Wydawnictwo WARTO Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie.

 

i http://www.cme.org.pl/index.php?D=mod&mod=wiadomosci&a=2&b=155 poleca:


Szukasz dobrze brzmiącej płyty, która pozwoliłaby wyrazić Twoje uczucia, towarzyszyłaby rozmyślaniom oraz modlitwie?

Właśnie ukazała się płyta Kornelii Zelcer-Maleszewskiej „Nim świt obudzi noc”.

To efekt pracy zespołu profesjonalnych artystów: na płycie obok wokalu Kornelii Zelcer-Maleszewskiej usłyszeć można Kamilę Daszutę w chórkach, gitary Łukasza Chylińskiego oraz partie saksofonu Tomasza Busławskiego. Paweł „Bzim” Zarecki jest wykonawcą partii instrumentów klawiszowych, a także autorem aranżacji i reżyserem dźwięku. Płytę wydało Wydawnictwo WARTO Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie.

Na płycie znalazło się 10 utworów – myślę, że w większości dobrze znanych, chętnie i często śpiewanych. Są to: Chcemy Ciebie wielbić, Mój Jezu, mój Zbawco, Prawda jedyna, Powiedz światu, Stwórz serce czyste, Czy znasz to Imię, Nim świt obudzi noc, Panie chwalę imię Twe, Łaska Twoja oraz Temu, który ma.

Nim świt obudzi noc to krążek, który zaskakuje nie tyle doborem czy oryginalnością piosenek, lecz aranżacjami. Zapewniam Was, że jeszcze nie słyszeliście tych utworów w ten sposób wykonanych. Całość brzmi świeżo i nowocześnie. Nawet spokojnym, refleksyjnym utworom nie zabrakło dynamiki. Nim świt obudzi noc to płyta pełna życia, zrodzona z prawdziwej pasji i autentycznych uczuć oraz potrzeby wokalistki, by oddać cześć Najwyższemu Bogu.

Niech nie odmówi jej sobie ten, kto tęskni za dobrą muzyką połączoną z wartościowym tekstem.


Najnowszą płytę Kornelii Zelcer-Maleszewskiej i Wydawnictwa WARTO - ”Nim świt obudzi noc” można nabyć w Księgarni „Warto” w Cieszynie i Krakowie lub zamówić poprzez Księgarnię internetową „Warto” http://www.warto.com.pl/cms.php?id_cms=4.

Płytę tę też można zakupić w czasie koncertu p. Kornelii, 24 listopada br. oraz do końca grudnia 2011 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Suszcu (w cenie 25,00 zł).

                                                                                                                                                           ZAPRASZAMY


FOTORELACJA Z WIECZORU