Przejdź do treści
B25
Przejdź do stopki

Nowości w Centrum Kształcenia

Treść

„Nowości” w Centrum Kształcenia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Suszcu

Przypominamy, że w Centrum Kształcenia mieszczącym się w GBP w Suszcu mogą Państwo nadal (przez okres 2 lat) korzystać z kursów e-learningowych, które są BEZPŁATNE. Nie jest konieczne, aby korzystać ze szkoleń w Centrum- istnieje możliwość nauki w domu (o każdej porze dnia). W tym celu należy przyjść do Centrum ,aby otrzymać login i hasło, a wraz z nim dostęp do szkoleń. Na dzień dzisiejszy zarejestrowanych jest 71 kursantów, a 23 z nich zdało już pomyślnie egzamin i uzyskało certyfikat. Posiadamy także laptopa do wypożyczania osobom niepełnosprawnym, pragnącym korzystać ze szkoleń.

Centrum zostało doposażone w specjalistyczny sprzęt dla niepełnosprawnych (m.in. w klawiaturę bezprzewodową z wbudowanym manipulatorem kulowym lub klawiszowym, klawiaturę komputerową wyposażoną w nakładkę zapobiegającą wciśnięciu kilku klawiszy równocześnie, powiększony manipulator kulkowy (tzw. Track Ball) itp. Ponadto do Centrum dostarczono liczne narzędzia doradztwa zawodowego. Są to:

  • Multimedialne specjalistyczne programy komputerowe (np. testy do samobadania, czyli do oceny elementów osobowości warunkujących sukces na rynku pracy, spacery po zawodach, czyli charakterystykę zawodów różnych branż, program do wspomagania procesu planowania kariery zawodowej itp.)
  • Multimedialne poradniki dla osób szukających pracy, zakładających własną działalność gospodarczą oraz multimedialny poradnik jak wybrać zawód
  • CD-ROM-y i filmy popularyzujące kształcenie przez całe życie i planowanie kariery zawodowej
  • Osobiste Portfolio Kariery, czyli indywidualny zeszyt ćwiczeń z planowania kariery+ CD-ROM
  • Multimedialne programy komputerowe, tj. słownik języka polskiego PWN, encyklopedię PWN, słownik angielsko-polski, polsko-angielski, słownik niemiecko-polski, polsko-niemiecki, błyskawiczny kurs ortografii polskiej, tłumacz komputerowy języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego)