Przejdź do treści
B25
Przejdź do stopki

Projekt ŚLADY PRZESZŁOŚCI

TreśćI spotkanie - 14.12.2012 r.II spotkanie - 21.12.2012 r.III spotkanie - 4.01.2013 r.IV spotkanie - 11.01.2013 r.V spotkanie - 18.01.2013 r.
VI spotkanie - 8.02.2013 r.VII spotkanie - 15.02.2013 r.
VIII spotkanie - 1.03.2013 r.
Już niedługo 8 marca: "KOBIETA - dumnie brzmi"Nawet Marek Szołtysek potwierdza: Ślązoczki piykne są!W końcu chwila odpoczynku
 

SUSZECKIE Ślady Przeszłości

 

Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie zainicjowało projekt
„Kulturalnie i obywatelsko w Bibliotece” skierowany do bibliotekarzy chętnych do działania, lubiących pracę z młodzieżą i biorących udział w Programie Rozwoju Bibliotek.

W związku z tym, że Gminna Biblioteka Publiczna w Suszcu zgłosiła swój udział w II Rundzie PRB miała też możliwość przystąpienia do tego projektu. W jego ramach zaoferowano szkolenia w siedzibie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, bibliotekarze realizują kurs internetowy, a z lokalną młodzieżą realizowany jest projekt młodzieżowy – ścieżka tematyczna „Ślady przeszłości”. W projekcie bierze udział kilka młodych osób. Tworzą blog [zob. www.skarby-suszca.blogspot.com], gdzie zamieszczają informacje o charakterystycznych i znaczących miejscach Suszca. Obecnie poszukują zdjęć z dawnych lat, przechowywanych pieczołowicie w rodzinnych albumach fotograficznych. Dlatego uprzejmie prosimy o przynoszenie do biblioteki starych fotografii, które po zeskanowaniu
i zamieszczeniu na blogu zostaną zwrócone właścicielom. W planie jest zorganizowanie wystawy, do której posłużą wydruki z dostarczonych zdjęć. Nowe fotografie mogą też być przesłane e-mailowo na adres gbp@suszec.pl. Fotografie mogą przedstawiać zmieniający się pejzaż Suszca, suszeckie pory roku, praca na roli, budynki, których już dzisiaj nie ma, a na jego miejscu stoją odremontowane lub nowe. Dzięki uprzejmości naszych mieszkańców młode aktywistki będą mogły dalej opowiadać o przeszłości i dniu dzisiejszym naszego Suszca. Już teraz dziękujemy i zapraszamy do współpracy [spotkania grupy w każdy piątek o 17,00].  

 

 

 

 

 

 ZOBACZ:

http://www.facebook.com/EtnoLog/posts/301347383321934

 

http://www.mapakultury.pl/art,pl,mapa-kultury,122025.html

 

 

 

Pierwsza próba prezentacji publicznej młodzieżowego bloga 15 marca 2013 r., w czasie spotkania "Święto kobiecości z Avon".
Kolejne 5 kwietnia w czasie organizowanej V NOCY Z ANDERSENEM W SUSZCU.


 IX spotkanie - 22.03.2013 r.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji o naszej działalności...
Prezentacja
 
A oto krótka relacja zamieszczona na platformie EduTuba:
  

Sprawozdanie z realizacji Projektu „Suszeckie Ślady Przeszłości”
realizowanego w ramach udziału w Programie Centrum Edukacji Obywatelskiej
„Kulturalnie i obywatelsko w bibliotece”

Tylko blog?

Nie, to aż BLOG. Nasz, własny, regionalny, po raz pierwszy samodzielnie tworzony przez grupę młodzieżową. Bibliotekarze tylko inicjują podpowiedzi, rozwiązują problemy techniczne i po prostu wspierają duchowo.

Obecny skład grupy - Suszczanie: Monia, Weronika i Bartek – gimnazjaliści, Karola – licealistka
i Kasia - studentka animacji kulturalnej (podobno to jej powołanie). Dwie uczennice szkoły podstawowej, Weronika i Wiktoria, niestety, zrezygnowały z powodu nawału innych zajęć pozalekcyjnych.

Blog opowiada o zabytkach naszej pięknej miejscowości, zwraca uwagę na zadbane miejsca pamięci, opisuje zwyczaje i obyczaje regionalne, przedstawia ludzi – społeczników, pasjonatów
i hobbystów, i tych, których już wśród nas nie ma, ale są w naszej pamięci. Pokazuje miejsca, które warto odwiedzić oraz zakątki miejscowości ze zmienionym obliczem. Tu znajdzie się miejsce na chwilę refleksji nad mijającym czasem, ale też obrazy dnia dzisiejszego po spojrzenie w przyszłość.

Cieszymy się wraz z grupą projektową z częstych odwiedzin bloga, to że rozrasta się i przybywa materiału. Ten blog nie powstał tylko „na chwilę”, pozostanie i będzie w kolejnych latach wzbogacany o zdjęcia wyciągnięte z domowych albumów naszych mieszkańców i uzupełniany
na bieżąco zdobytymi materiałami .

To mało? Nie, dla nas znaczy dużo.

Zapraszamy w wirtualną podróż do śląskiego Suszca: http://skarby-suszca.blogspot.com/