Spotkania pro-czytelnicze DOMISIOWA KRAINA

Gr. Odkrywcy [23 os. wraz z wych. Agnieszką Kokot]
Gr. Dinusie [23 os. wraz z wych. Eweliną Spiączką]

23.04.2015 r. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Kobielicach
Przedszkolaki [73 os. wraz z wych. Aleksandrą Godowską, Jolantą Białas i Renatą Koczar]

PODSUMOWANIE CYKLU ZAJĘĆ "W Domisiowej Krainie"

Na podstawie adaptacji książkowej popularnej serii telewizyjnej biblioteka suszecka zorganizowała cykl zajęć „W Domisiowej Krainie”. Wesoły i towarzyski Domiś, przy okazji wyprawy do Domisiowej Krainy, w dniach 17-23 kwietnia br., zawitał do wszystkich placówek przedszkolnych Gminy Suszec oraz odwiedził pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej w Suszcu. Opowiadał małym słuchaczom o niesamowitych perypetiach swoich niesfornych krewniaków – Pysi, Amelki, Eryka, Bazylego i Kuby. Okazało się, że bohaterowie serii „Domisie” są znani naszym maluchom. Nie są im obce problemy Bazylego związane z jego łakomstwem – objadaniem się ciastkami, co w efekcie spowodowało konieczną wizytą u dentysty. Dzieci, tak jak Pysia, uwielbiają tęczę, znają savoir-vivre, i wiedzą, że należy powiadamiać najbliższych o swoim wyjściu z domu, by nikt się o nich nie zamartwiał. Tak samo jak wszystkie Domisie, uwielbiają wycieczki, pikniki, zabawy. I tak jak one, czasem dostają tzw. małpiego rozumu, ale gdy hałas i bałagan zaczyna przeszkadzać innym, wiedzą już, że czas zakończyć harce i zabrać się za porządki. Wiedzą też, że nie należy zabierać bez pytania cudzych rzeczy, a znalezione należy oddać właścicielowi. Dzieci nie bały się też sąsiada Strachowyja, który straszył wyciem swoich sąsiadów. Tłumaczyły jego zachowanie samotnością i brakiem przyjaciół. Mieszkańcy Krainy słuchają opowieści Teofila, który opowiada im o prawdziwym życiu – pokazuje, jak rosną roślinki i jak żyją zwierzęta. Poduszka, Czajnik, Kołatka i Kredki pilnują, żeby Domisiom nie działa się krzywda, a Pani Sójka przekazuje nowiny z drugiego końca lasu. Te sympatyczne stworzonka są dowcipne, bawią, uczą, ale przede wszystkim kochają wszystkie dzieciaki.

Historie o Domisiach są nie tylko zabawne i sympatyczne, ale mają także walor edukacyjny, a nawet terapeutyczny. Dlatego wykorzystano ich pasjonujące przygody i opowieści, by maluchy nie martwiły się i wiedziały, że inni też czasem leniuchują, wymyślają dziwne zabawy i zdarza się im mieć „poważne” kłopoty. Bycie maluchem ma to do siebie, że często drobne sprawy wydają się naprawdę ogromne. Ale od czego się ma przyjaciół! Domisie uczą się, jak radzić sobie w różnych sytuacjach i równie chętnie podpowiadają innym. Dzieci lubią się bawić i słuchać bajek. Dlatego zaprośmy dzieciaki do wspólnej zabawy, razem odwiedźmy niezwykłą, bajkową krainę Domisi na YouTube lub poprzez portal CzasDzieci.pl. Zobaczmy, jak dzieci bawiły się z Domisiem [www.biblioteka.suszec.pl] i koniecznie odwiedźmy Bibliotekę.