Przejdź do treści
B25
Przejdź do stopki

FunEnglish w Bibliotece

Treść

UWAGA

Zachęcamy do skorzystania z kursu FunEnglish.pl!

Centrala Gminnej Biblioteki Publicznej w Suszcu

SERDECZNIE ZAPRASZA

od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 19.00.

Natomiast w Filiach GBP - w Rudziczce, Kryrach, Mizerowie i Radostowicach
korzystać będzie można z ww.
w poniedziałek, środę w godz. od 12.00 - 19.00
oraz w piątek w godz. od 14.00 - 18.00.

Nauka angielskiego, komputer, zabawa

Wszystko to, zabawę i naukę z wykorzystaniem komputera, łączymy …w bibliotece.

GBP w Suszcu wzięła udział w projekcie "FunEnglish w bibliotece" i otrzymała bezpłatny dostęp do interaktywnego, e-learningowego kursu języka angielskiego na portalu FunEnglish.pl. Kurs ten przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, ale oczywiście mogą też korzystać z niego osoby starsze.

Nauka angielskiego połączona jest z grą na komputerze, dzieci uczą się w trakcie zabawy.

Kurs polega na połączeniu najnowszych technologii z tradycyjnym nauczaniem. Składa się z ponad 60 gier edukacyjnych, setek filmów, piosenek, "foto-lekcji" i ćwiczeń opracowanych przez ekspertów. Dzieci w świecie FunEnglish.pl przeżywają przygody wraz z bohaterami gier i filmów i uczą się bezpośrednio od native speakerów!

Kurs wykorzystuje metodę immersion, polegającą na zanurzeniu w języku angielskim. Jest to szczególnie istotne, ponieważ polskie dzieci nie mogą stale komunikować się po angielsku w domu i w szkole. FunEnglish.pl tworzy takie sytuacje komunikacyjne. Sprawia, że dzieci mówią i myślą w języku angielskim, dzięki czemu postępy w nauce są znacznie szybsze niż w tradycyjnych metodach nauczania.

Każde dziecko, które przyjdzie do biblioteki, będzie mogło skorzystać z kursu FunEnglish.pl samodzielnie. Dokładnie tak, jak na co dzień korzysta z gier komputerowych. Wystarczy odwiedzić biblio w godzinach jej otwarcia. W każdej placówce znajdują się stanowiska komputerowe podłączone do Internetu

Nie będą organizowane specjalne zajęcia. Wystarczy przyjść do biblioteki w godzinach jej otwarcia. W każdej placówce znajdują się stanowiska komputerowe podłączone do Internetu

Wystarczy, jeżeli dziecko będzie uczyło się dwa razy w tygodniu przez niecałą godzinę, aby w ciągu kilku miesięcy można było zobaczyć pierwsze efekty nauki.

Kurs składa się z sześciu bloków podzielony na 11 podrozdziałów. W skład każdego podrozdziału wchodzi gra edukacyjna, krótki film, piosenka karaoke, "foto-lekcja" oraz ponad 20 ćwiczeń. Po przejściu przez wszystkie bloki dziecko zapozna się z prawie tysiącem zwrotów przydatnych w 90% sytuacji komunikacyjnych. Cały kurs zajmuje około dziewięciu m-cy, a po jego zakończeniu każdy uczestnik otrzyma specjalny certyfikat.

Informacje, jak korzystać z kursu FunEnglish.pl, znajdują się na stronie:
http://funenglish.pl/content/index/name/pomoc

Zachęcamy do skorzystania z kursu FunEnglish.pl!

 

 

Jedna z uczestniczek kursu w Filiii Nr 4 w Radostowicach

 


Konkurs językowy FunEnglish.pl

W marcu 2012 roku rusza druga edycja multimedialnego konkursu językowego FunEnglish.pl dla dzieci w wieku 6-12 lat. Jest to znakomita okazja, aby najmłodsi użytkownicy bibliotek mogli sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego jednocześnie dobrze się bawiąc! Poprzednia edycja, która odbyła się w grudniu 2011 roku, zgromadziła niemal 5 000 uczestników z całej Polski, w tym większość wzięła udział w konkursie właśnie w bibliotekach!

Podobnie, jak w przypadku edycji grudniowej, dzieci mogą wziąć udział w konkursie samodzielnie – wystarczy, jeżeli wejdą na stronę http://funenglish.pl/konkurs i we wskazanym terminie rozwiążą multimedialne zadania. Uczestnicy konkursu podzieleni będą na sześć kategorii wiekowych tak, aby mogli rywalizować ze swoimi rówieśnikami. Następnie z każdej grupy wiekowej wyłonimy Zwycięzców.

Pierwszy etap, czyli eliminacje, rozpocznie się 19 marca i zakończy 5 kwietnia. Będzie polegać na rejestracji oraz wypełnieniu pierwszych zadań konkursowych. Następnie odbędzie się półfinał (10-13 kwietnia), w którym wybrani uczestnicy zmierzą się z dziesięcioma interaktywnymi ćwiczeniami oraz multimedialną grą, a 18 kwietnia na najlepszych czeka gra finałowa.

Zwycięzcy otrzymają edukacyjne nagrody: między innymi pakiet kursów e-learningowych do nauki języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego oraz szybkiego czytania Nagrodzonych zostanie 10 najlepszych bibliotek, które zachęcą do udziału największą liczbę dzieci. Otrzymają one oficjalne wyróżnienia w formie certyfikatów.

Szczegółowe informacje na temat konkursu (przebieg, terminy, zasady, plakat do pobrania) są dostępne na stronie www.funenglish.pl/konkurs. Można je również uzyskać pod numerem telefonu: (71) 333 24 23 lub pisząc na adres mailowy: konkurs@funenglish.pl.

Przygotowania do konkursu można śledzić także na:

www.facebook.com/FunEnglishPL

www.funenglish.pl/konkurs
 

Wg Rankingu bibliotek (wg regionu ŚLĄSKIE) wśród 77 placówek
GBP w Suszcu zajmuje 36 miejsce
(306 miejsce w Polsce wśród 674 placówek korzystających z oferty FunEnglish)
oraz:

Filia nr 4 w Radostowicach - 47 (415)

Filia nr 2 w Kryrach - 50 (478)

Filia nr 3 w Mizerowie - 61 (555)

Filia nr 1 w Rudziczce - 75 (637)

 

 

INFORMACJA PRASOWA

15 LISTOPAD 2012 r.

 

BEZPŁATNY ANGIELSKI W BIBLIOTECE

 

GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SUSZCU wraz z Filiami w Rudziczce, Kryrach, Mizerowie i w Radostowicach, zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6-12 lat na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego FunEnglish.pl.

Kurs s
kłada się z kilkuset gier, piosenek karaoke, filmów, fotolekcji i ćwiczeń. Dzieci korzystają z niego samodzielnie – potrzebny jest im tylko komputer z dostępem do Internetu. Wystarczy, aby dziecko uczyło się w bibliotece dwa razy w tygodniu przez niecałą godzinę, aby w ciągu kilku miesięcy można było zobaczyć pierwsze efekty nauki.

Kurs to nie tylko nauka, ale też dobra zabawa. Dzieci w świecie FunEnglish.pl przeżywają przygody wraz z bohaterami gier i filmów i uczą się bezpośrednio od native speakerów. FunEnglish.pl tworzy sytuacje komunikacyjne i sprawia, że dzieci mówią i myślą w języku angielskim. Dzięki temu postępy w nauce są znacznie szybsze niż w tradycyjnych metodach nauczania.

Kurs składa się z sześciu bloków podzielonych na 11 podrozdziałów. W skład każdego podrozdziału wchodzi gra edukacyjna, krótki film, piosenka karaoke i „foto-lekcja” oraz ponad 20 ćwiczeń. Po przejściu przez wszystkie bloki dziecko zapozna się z prawie tysiącem zwrotów przydatnych w 90% sytuacji komunikacyjnych. Cały kurs zajmuje około dziewięciu miesięcy. Przez cały czas trwania kursu dzieci będą mogły liczyć na pomoc pracowników biblioteki. A po jego zakończeniu każde dziecko otrzyma specjalny certyfikat.

Biblioteka otrzymała dostęp do kursu bezpłatnie, dzięki udziałowi w projekcie „FunEnglish w bibliotece”. Kurs FunEnglish.pl, a także kurs angielskiego dla dorosłych angielski123.pl oferuje bezpłatnie wszystkim bibliotekom publicznym firma Funmedia.

 

Informacji na temat komputerowego kursu FunEnglish.pl
udzielają pracownicy placówek bibliotecznych:

Gminna Biblioteka Publiczna w Suszcu - gbp@suszec.pl, tel.: 32 / 44-88-692

Filia nr1 w Rudziczce – rudziczka@biblioteka.suszec.pl, tel.: 32 / 212-40-02
Filia nr2 w Kryrach – kryry@biblioteka.suszec.pl, tel.: 32 / 212-20-36
Filia nr3 w Mizerowie mizerow@biblioteka.suszec.pl, tel.: 32 / 212-20-93
Filia nr4 w Radostowicach radostowice@biblioteka.suszec.pl,
                                              tel.: 32 / 212-52-66 wew. 28


 

Gminna Biblioteka Publiczna w Suszcu zaprasza wszystkich chętnych chcących porozumiewać się po angielsku – osoby dorosłe, seniorów, poszukujących pracę,wyjeżdżających za granicę, na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego dla dorosłych angielski123.pl. Kurs jest przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają uczyć się angielskiego lub znają jego podstawy.

Kurs angielski123.pl jest skonstruowany tak, aby jego użytkownik uczył się myśleć po angielsku. Składa się z czterech poziomów, podzielonych na 22 lekcje. Zawiera ponad tysiąc interaktywnych ćwiczeń, takich jak dialogi, gry czy fotolekcje. System weryfikuje poprawność ich wykonania i pozwala na bieżąco monitorować postępy w nauce. Osoba korzystająca z kursu ma także możliwość samodzielnego sprawdzania poprawności wypowiadanych słów – do obsługi wystarczy mikrofon i słuchawki.

Przejście całego kursu zajmuje rok – zakładając, że uczestnik będzie uczył się w bibliotece dwa razy w tygodniu. Taki rytm jest najbardziej efektywny i przynosi najlepsze rezultaty. W przypadku poprawnego wykonania ponad 80% poleceń dostępnych w ramach jednego poziomu, uczestnik otrzymuje certyfikat osiągnięcia danego poziomu biegłości według Rady Europy.

Każdy, kto przyjdzie do biblioteki, może skorzystać z kursu samodzielnie. Jeżeli nigdy nie uczył się angielskiego, może rozpocząć naukę od początku, od pierwszego poziomu. Jeżeli zna podstawy, może wybrać poziom trzeci lub czwarty – dla średniozaawansowanych.

Biblioteka otrzymała dostęp do kursu bezpłatnie, dzięki udziałowi w projekcie „Angielski 123 w bibliotece”. To wspólne przedsięwzięcie firmy Funmedia i Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która prowadzi Program Rozwoju Bibliotek. Funmedia udostępnia bezpłatnie bibliotekom także kurs języka angielskiego DLA DZIECI (od 6-12 lat) funenglish.pl, który latem będzie prowadzony w GBP w Suszcu, a zajęcia odbywać się będą codziennie w godz. od 12,00-13,00.

Natomiast DOROSŁYCH zapraszamy w każdy piątek, gdzie prowadząca lekcje p. EWA PALA,
w godz. od 16,00-18,00, pomagać będzie rozwiązywać zadania. W pozostałe dni, każdy samodzielnie pokonuje kolejne etapy kursu – ZAPRASZAMY  od 9,00-19,00.

Uwaga: nieodpłatne korzystanie z ww. jest możliwe TYLKO W BIBLIOTECE!

Informacje na temat komputerowego angielski123.pl udzielają bibliotekarze (tel.:32/44-88-692)

 

Zachęcamy do skorzystania z interaktywnego kursu angielskiego
dla dorosłych
"Angielski123 w bibliotece"

 Serdecznie zapraszamy