Dożynki sołecko-gminne - 2.09.2018

Gminna Biblioteka Publiczna w Suszcu włączyła się w obchody Dożynek Sołecko-Gminnych zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Urząd Gminy w Suszcu. Przygotowałyśmy stoisko, gdzie można było przysiąść i pooglądać książki interaktywne oraz publikacje znanych autorów literatury dziecięcej - Jana Brzechwy, Juliana Tuwima itp. Dorośli mogli zapoznać z publikacjami regionalnymi autorstwa Marka Szołtyska - znanego regionalisty, pisarza, dziennikarza i historyka. Biblioteka nieraz organizowała spotkania autorskie z panem Markiem (zarówno w Centrali, jak i placówkach filialnych).  Ponadto była możliwość zagrania w liczne w gry planszowe (wywieszono też plakat informujący o spotkaniach organizowanych w Bibliotece w ramach Koła Miłośników Gier Planszowych). Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, chętni się znaleźli. Rozdano zakładki wykonane metodą "Origami" oraz "naklejki z sówką".