Bez Misia Zdzisia nie obejdzie się dzisiaj

Bez Misia Zdzisia nie obejdzie się dzisiaj

Pod takim hasłem tej jesieni rozpoczęto kolejny cykl zajęć dla najmłodszych mieszkańców gminy – przedszkolaków i uczniów klas I-III lokalnych szkół podstawowych. O obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia nie zapomnieli nauczyciele i bibliotekarze z placówek szkolnych oraz biblioteki publicznej.

Dzieci przypomniały sobie bohaterów filmów, no i przede wszystkim - książek. Już wiedzą, jak powstał miś Teddy, poznały Paddingtona i Yogi’ego, znają polskiego Misia Uszatka i francuskiego Colargola, a bohaterowie  Gumisiowej Doliny to świetni znajomi. W rytm misiowych piosenek tańczono z przybyłym z daleka Misiem Zdzisiem. To nic, że trochę się krępował i wstydził, dzieci go zaakceptowały i polubiły, a co odważniejsze przytuliły. Tradycyjnie, na zakończenie, wspólne zdjęcie i kolorowanki na pożegnanie.
W efekcie: 14 spotkań, zabawa i edukacja połączona z promocją książki i biblioteki, wzrost odwiedzin w bibliotekach i co najważniejsze – działalność z myślą o rozwoju czytelnictwa.