Przejdź do treści
B25
Przejdź do stopki

Książka Beaty Ostrowickiej

Treść

Nagrody tylko dla przygotowanych (pidżamowców) do NOCY Z ANDERSENEM / 2012 r. Tym razem, z okazji obchodzonego w 2012 ROKU KORCZAKA, książka Beaty Ostrowickiej "Jest taka historia opowieść o Januszu Korczaku". Z autorką spotkamy się 11 maja w czasie IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W spotkaniu autorskim wezmą udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suszcu, a kolejne zorganizowane jest dla gimnazjalistów Gimnazjum Publicznego w Suszcu.

 

 

Wydawnictwo Literatura z Łodzi, Wydawcaksiążaek dla dizeci i młodzieży polskich autorów, w przysłanym katalogu 2011 /2012 podaje:

Beata Ostrowicka: absolwentka Wydziału Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pisze książki dla dzieci i młodzieży. Debiutowała w 1995 roku powieścią pt. Niezwykłe wakacje. Od razu zdobyła uznanie krytyki i czytelników; otrzymała nagrodę sezonu wydawniczego IKAR '95 oraz wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY. Książka Ale ja tak chcę! zdobyła tytuł Książki Roku 2006 Polskiej Sekcji IBBY, oraz nagrodę 15. Wrocławskich Promocji Dobrej Książki za najlepszą książkę dla młodego czytelnika. Książka Lulaki, pan Czekoladka i przedszkole została wpisana na złotą listę Fundacji ABC, prowadzącej akcję Cała Polska czyta dzieciom.

 

Ponadto na stronie http://www.wyd-literatura.com.pl/autor/beata-ostrowicka.html czytamy:

Utwory Beaty Ostrowickiej zwracają uwagę żywą akcją, ciekawą intrygą i humorem. Zawierają elementy powieści historycznej, baśni i powieści fantastycznej, wzbogacone są także o wątek sensacyjny i przygodowy.
Jej trzy powieści: Niezwykłe wakacje, Eliksir przygód i Tajemnica szkatułki uzyskały kwalifikacje do utrwalenia na taśmie magnetofonowej i systemem Braille’a, w celu udostępnienia ich dzieciom niewidzącym.
Pisze także dla starszej młodzieży i dzieci młodszych. Bez względu na wiek swoich odbiorców porusza problem tolerancji i umiejętności odnalezienia się w grupie, akcentuje znaczenie prawdziwej przyjaźni.
Autorka stale współpracuje z Klubem Artystycznym Miś, pismem dla dzieci „Miś” oraz Radiem Kraków Małopolska.

W dodatku nr 4 2012 do Poradnika Bibliotekarza "Świat książki dziecięcej" znajduje się artykuł Małgorzaty Kąkiel "Pandoktor ciągle uczy" poruszający tematykę książki Beaty Ostrowickiej "Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku".

 

Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzin strony autorki: http://www.ostrowicka.art.pl/autorka/.

 

W zbiorach naszej biblioteki znajdują się następujące tytuły książek autorki:

1. "Ale ja tak chcę"
2. "Anatol i przyjaciele"
3. "Dzikoludek"
4. "Eliksir przygód"
5. "Lalusie"
6. "Misia rządzi"
7. "Niezywkłe wakacje"
8. "Opowieści ze starego strychu"
10. "Świat do góry nogami"
11. "Tajemnica szkatułki"
12. "Wyć się chce"
13. Zaledwie kilka dni"
14. "Zła dziewczyna"
15. "Zjeść żabę".

Książkami Beaty Ostrowickiej zostali także obdarowani uczestnicy konkursu "Exlibris Biblioteki" zorganizowanego przez Filię nr 4 i Bibliotekę Szkoły Podstawowej w Radostowicach.