Przejdź do treści
B25
Przejdź do stopki

Książkowe Emporium w Filii nr 3

Treść

14 maja uczestnicy koła bibliotecznego oraz zajęć świetlicowych wzięli udział w warsztatach czytelniczych pt. „Odkrywamy Książkowe Emporium”.

Na początku bibliotekarka pochwaliła się w jaki sposób Biblioteka stała się właścicielem książki "Panna Jones i Książkowe Emporium". Następnie uczestnicy mieli za zadanie przeczytać definicję i zastanowić się jakie tajemnicze słowo jest ukryte w kopercie. W kopertach ukryły się: "biblioteka", "emporium", "książka", "księgarnia", "kaligrafia" i "fałszerstwo".  Uczniowie poznali 11-letnią  dziewczynkę o nietypowym imieniu - Znajdę Jones, która wraz ze swoją rodziną wzięła udział w loterii, w której do wygrania była największa i najbardziej niesamowita księgarnia "Książkowe Emporium Montgomery'ego". Los się do nich uśmiechnął - WYGRALI!
Uczniowie mogli towarzyszyć Znajdzie w zwiedzaniu i odkrywaniu sal Książkowego Emporium oraz poznali jak działa mechanizm tej niezwykłej księgarni. Po przeczytaniu fragmentów dzieci mogły popuścić wodze fantazji i narysować jak wyobrażają sobie poszczególne sale lub wymyślić całkiem nowe.

Na zakończenie warsztatów każdy emporiomaniak otrzymał dyplom i zakładkę. 

 

Zajęcia przeprowadzone były w Bibliotece Zespołu Szkolno-Przedszkolego w Mizerowie. W 90-minutowych warsztatach udział wzięło 24 uczniów klas I-IV. 

Serdeczne podziękowania dla pań Aleksandry Olesz i Aliny Szymik oraz wszystkich uczestników zajęć!

 Warsztaty czytelnicze pt. "Odkrywamy książkowe emporium" - Obrazek 1