Czytam w podróży... Herberta / 2015

Czytam w podróży… Herberta” – 24 marca 2015 r.

Gminna Biblioteka Publiczna w Suszcu i jej filie biblioteczne oraz placówki oświatowe
w Gminie Suszec biorą udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Czytam w podróży... Herberta" organizowanej przez Fundację im. Zbigniewa Herberta.

Celem akcji jest upowszechnienie spuścizny twórczej Zbigniewa Herberta i zachęcenie społeczeństwa do czytania twórczości Herberta - na przykład podczas podróży.
„Czytam w podróży…Herberta” jest kolejnym przedsięwzięciem promującym czytelnictwo organizowanym przez Fundację w ramach kampanii „Pan Cogito”. W tym dniu serdecznie zapraszamy do biblioteki — każdy otrzyma zakładkę z fragmentami wybranych utworów Zbigniewa Herberta, które zainspirują do zainteresowania twórczością poety i poezją w ogóle.
W ramach akcji można wykonać wystawkę dzieł poety w Bibliotece, czytać w trakcie przerw
lub zorganizować mały happening w bibliotece albo na lekcjach języka polskiego.
Prosimy o rozwieszenie plakatów stworzonych przez GBP.

Więcej: http://www.fundacjaherberta.com/aktualnosci/item/441-anna-prochniak-i-jozef-pawlowski-czytaja-w-podrozy-herberta