Przejdź do treści
B25
Przejdź do stopki

9 luty 2010 -> Dzień Bezpiecznego Internetu - zapamiętaj to wydarzenie!

Treść

9 lutego 2010 roku w ponad 60 państwach całego świata obchodzony będzie Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Z tej okazji we wszystkich krajach Unii Europejskiej rusza kampania medialna poświęcona ochronie prywatności w Internecie – „Think B4 U post!”, w Polsce realizowana pod hasłem „Pomyśl zanim wyślesz”.

Dzień Bezpiecznego Internetu, ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku w ramach programu „Safer Internet”, ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. W Polsce DBI obchodzony jest od 2005 roku. Jego organizatorami są Fundacja Dzieci Niczyje (FDN) oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK), tworzące Polskie Centrum Programu „Safer Internet”, odpowiedzialne za realizację programu „Safer Internet" w Polsce.

Jeśli chcesz włączyć się w obchody

DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU

to zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Suszcu

NA ZAJĘCIA "Z INTERNETEM ZA PAN BRAT"

w dniach od 15 LUTEGO do 26 LUTEGO 2010 r. 

w godz. od 12.00 do 14.00 !

W tym czasie prowadzone będą zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży (quizy, pogadanki, prezentacja multimedialna itp.) mające na celu uświadomienie zagrożeń ze strony Internetu, ale także pokazujące dobre i bezpieczne korzystanie z niego. Przeprowadzony zostanie również konkurs plastyczny z nagrodami na plakat promujący bezpieczne korzystanie z Internetu.