22.09.2009 r. i 28.09.2009 r.

"Książki to są najlepsi Twoi przyjaciele, nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele" [Jan Rak]
Aby te słowa utrwaliły się w naszych głowach na całe życie, Biblioteka w Suszcu organizuje lekcje dot. przysposobienia czytelniczego. Przy współpracy Szkoły Podstawowej w Suszcu, odbywają się corocznie i takie też przeprowadzono m.in. dla siedmiu klas I- i II-gich w VI, IX i X 2008 r.
W tym roku także, w ramach całorocznej ogólnopolskiej kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom", zaproszono nowych uczniów klasy Ia (z wych. Anną Gronowską) i Ib (z wych. Gabrielą Sputek) do GBP. W czasie              3-godzinnych spotkań (22 i 28 września) zaznajomiono młody narybek ze zbiorami biblioteki i działalnością naszej placówki. Pierwszoklasiści tradycyjnie zostali pasowani na czytelnika i na pewno tutaj powrócą, a rodzice tych maluchów niech pamiętają, że "Dom bez książek jest jak ciało bez ducha" [Cycero].