Przejdź do treści
B25
Przejdź do stopki

Spotkanie z p. Marcinem Pałaszem

Treść

 NIECO CUDACKIE FANABERIE LITERACKIE / 2009 

Akcja „Nieco cudackie fanaberie literackie” jest jedną z największych w regionie imprez promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. W czasie jej trwania odbywają się spotkania z pisarzami, kiermasze książek, konkursy i zabawy.

Na Śląsku akcja gości po raz trzeci i z roku na rok zyskuje sobie coraz to nowe rzesze miłośników. W ubiegłym roku z autorami książek spotkało się ponad 2 tysiące młodych czytelników.

W tym roku liczne biblioteki odwiedzili:

  1. Grzegorz Kasdepke
  2. Paweł Beręsewicz
  3. Ewa Chotomska
  4. Agnieszka Żelewska
  5. Marcin Pałasz
  6. Roksana Jędrzejewska – Wróbel
  7. Barbara Kosmowska
  8. Michał Ogórek
  9. Anna Onichimowska
10.Barbara Kosmowska
11.Michał Ogórek
12.Anna Onichimowska 


Dnia 12 maja 2009 r. w GBP w Suszcu odbyło się

spotkanie literackie z p. Marcinem Pałaszem - autorem książek dla dzieci i młodzieży,

m.in. "Kosmiczna awantura", "Powrót do Krainy Potworów", "Bardzo dzikie historie", "Wariacje w wielkim mieście", "Ptaś i Miaugosia", "Licencja na zakochanie" i wielu innych. Spotkanie było zorganizowane przez Bibliotekę Śląską oraz Agencję Autorską "Autograf", czasopismo o książce dla dziecka "Guliwer" i księgarnię internetową AudioBook.pl w ramach ogólnopolskiego programu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich "Tydzień Bibliotek" 8-15 maja 2009 pod hasłem "BIBLIOTEKA TO PLUS". Współorganizatorem imprezy finałowej była Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, która odbyła się 5 czerwca 2009 r.