Przejdź do treści
B25
Przejdź do stopki

Podsumowanie

Treść


W Bibliotece jak zawsze ciekawie i edukacyjnie

Ferie, ferie…i po feriach.
Biblioteka, oprócz bogatej oferty wakacyjnej zaproponowanej przez wiele instytucji, także przygotowała na ten czas 7 imprez bibliotecznych.

Za nami spotkanie z p. Anną Bernert, architektem wnętrz, która przedstawiła nam historię powstania Dworu w Rudziczce, opowiedziała o działalności na jego terenie (w powojniu) różnych instytucji, o obecnej sytuacji zabytkowego obiektu  oraz przedstawiła projekt jego rekultywacji oraz adaptacji na miarę XXI wieku. Dziękujemy serdecznie Pani Ani za wkład w zgłębianie i promowanie naszego lokalnego dziedzictwa.

Zainteresowani decoupage’m skorzystali z warsztatów, tradycyjnie prowadzonych przez p. Barbarę Szwedę. Efektem pracy przybyłych były przepiękne szklane kielichy z efektem śniegu i fantazyjne walentynkowe serduszka.

Do Suszeckiej Grupy Zabawowej mogły dołączyć kolejne mamy ze swoimi pociechami, w wieku od 1,5-3 lat, i w kameralnym gronie bawić się oraz wziąć udział w balu karnawałowym.

Zaś szkolenie z zakresu technik poznawczych i behawioralnych zorganizowano głównie dla bibliotekarzy - zatrudnionych w placówkach oświatowych i pracowników bibliotek publicznych Gminy Suszec. Jednak omawiane tematy (radzenie sobie ze stresem, rozpoznawanie syndromów wypalenia zawodowego, wzmacnianie asertywności i przypomnienie sobie technik skutecznej komunikacji interpersonalnej) nie dotyczą tylko osób związanych z profesją bibliotekarską, ale dotyczą każdego z nas, pełniących różne funkcje, zatrudnionych w różnych zawodach. Dlatego też ww. szkolenie miało charakter otwarty i uczestniczyć mógł w nim każdy zainteresowany, nawet spoza terenu naszej gminy. Szkolenie przeprowadziła p. Weronika Zawisza-Grzanka, certyfikowany trener oświaty i długoletni pedagog w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

Spotkanie ”Dogoterapia w bibliotece” okazało się hitem i bardzo spodobało się obecnym, w tym najmłodszej 2-latce Marysi Mroczek, przedszkolakom, uczniom lokalnej szkoły podstawowej oraz dorosłym. Prowadząca zajęcia, p. Marta Łęg, nauczyciel wychowania przedszkolnego, przywiozła Lusię rasy golden retrievier. Opowiedziała o konkursach, w których wzięły udział Jej psiaki, pokazała filmy z ich tresurą, uciechę miały dzieci w trakcie wydawania poleceń - komend i zagadek do rozwiązania przez sympatycznego psiaka. Nawet dzieci mające obawy przed bliższym kontaktem z psem, przekonały się, że jest dobrze wychowany i przyjaźnie do nich nastawiony, czemu dały upust głaskaniem go bez końca. Zmęczony wrócił do domu, ale przy nadarzającej się okazji odwiedzi nas ponownie (czekamy na zgłoszenia chętnych do uczestnictwa: tel. 32/4488692).