Przejdź do treści
B25
Przejdź do stopki

WAKACJE 2013

Treść
Zajęcia świetlicowe

GBP w Suszcu nie bierze udział w akcji "Milion przygód z książką", ale wykorzystała w czasie zajęć wakacyjnych scenariusze przygotowane przez Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL.
Na zdjęciu - Olma Wiktoria i Mariusz Majewski, uczestniczą w zajęciach. pt. JAŚ I MAŁGOSIA. I kolejne zajęcia z cyklu "Milion przygód z książką". Tym razem na podstawie scenariusza KRÓLOWA ŚNIEGU.
Na zdjęciu andersenowscy Gerda i Kay.

A tak wyglądało, w wyobrażeniu uczestników zajęć, miasto Andersena.

Nasi codzienni bywalcy - suszeckie SIECIAKI.Kurs komputerowy "FunEnglish.pl"


19 lipca - Dzień Czerwonego Kapturka


26 lipca- piknik edukacyjny "Sieciaki na wakacjach"
 

Edukacyjny piknik w Gminnej Bibliotece Publicznej w Suszcu 

    Wakacje - przyjemne chwile spędzone na słonku lub … przed komputerem. Ta druga opcja coraz częściej dotyczy naszych podopiecznych. Gminna Biblioteka Publiczna w Suszcu wyszła naprzeciw temu problemowi i 26 lipca zorganizowała Piknik edukacyjny dotyczący bezpieczeństwa dzieci w Internecie – „Sieciaki na wakacjach”.

    „Sieciaki na wakacjach” to seria wakacyjnych pikników edukacyjnych organizowanych przez Fundację Dzieci Niczyje i Fundację Orange. Akcja ta ma na celu edukowanie dzieci przez zabawę. Bibliotekarze GBP -  Ewa Pala i Dorota Kolarczyk–Bestwina,  zaprosiły do wspólnej zabawy siódemkę dzieci w wieku 6 – 14 lat.  Spotkanie rozpoczęło się o godz. 12.00. Najpierw przeprowadzono kilka zabaw integrujących grupę, w czasie których uczestnicy poznawali swoje imiona i zainteresowania,
a także chwalili się co zwykle robią przed komputerem. Potem oglądali na ekranie filmiki dotyczące bezpieczeństwa w sieci, m.in.  – podawania swoich danych, problemami z komunikowaniem się w sieci, a  także zabezpieczaniem swojego komputera przed nieproszonymi gośćmi na żywo i online. Po każdym filmiku, bibliotekarki sprawdzały poziom wiedzy naszych podopiecznych w trakcie krótkich quizów z edukacji informatycznej.  Między kolejnymi odcinkami dzieci wspólnie wykonywały zadania, rebusy i krzyżówki, w czasie których przypominały sobie poznane wcześniej wiadomości lub nabywały nową wiedzę.  W czasie gier zajadano się ciasteczkami upieczonymi przez panią Ewę, oczywiście z przepisu z Internetu. Hitem w trakcie pikniku okazał się Sieciomat losujący – komputerowy program- maszyna losująca pytania dla uczestników w różnych grupach wiekowych. Najpierw operatorem była bibliotekarka, ale kiedy na chwilę myszkę przejęli uczestnicy, to dopiero się działo! Śmiechu i uciechy co niemiara.       

    Nie wiadomo było kiedy minęły dwie godziny zajęć i po dzieci zaczęli schodzić się rodzice. Uczestnikom rozdano dyplomy i zrobiono pamiątkowe zdjęcie, a chętni mogli jeszcze obejrzeć inne propozycje filmowe z materiałów do zaprezentowania w czasie pikniku.  Do zobaczenia na następnej imprezie wakacyjnej ;)

   

 

2 sierpnia - akcja "KsięgoZbiór"

Zobacz: http://bibliosfera.net/ksiegozbior/Zdjęcia naszego nadwornego fotografa - Moniki KrzysteczkoWakacyjny miszmasz z KASIĄ

 
 Suszeckie SIECIAKI na wakacjach W BIBLIOTECE
Wspaniałe, ciekawe i ekscytujące. Takie właśnie były w GBP w Suszcu.
Zajęcia odbywały się codziennie i każdego dnia z innym programem,
a uczestniczyło w nich od 10-18 osób, dzieci i młodzież w wieku 5-14 lat.
Zajęcia prowadzili bibliotekarze i zorganizowali m.in. 19 lipca Dzień Czerwonego Kapturka i wraz z podopiecznymi wzięli udział w akcjach: 26 lipca „Sieciaki na wakacjach!” zainicjowanej przez Fundację Dzieci Niczyje i Fundację
i 2 sierpnia „KsięgoZbiór” zapoczątkowanej przez łódzkich bibliotekarzy.
W sierpniu zajęcia prowadziła Katarzyna Michna odbywająca w bibliotece praktyki studenckie. Od lat uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych, w 2012 prowadziła już samodzielnie zajęcia wakacyjne dla- i przy pomocy wspaniałej grupy aktywistów
z ulicy Ogrodowej i Słonecznej w Suszcu.
Dziękujemy za pomoc przy organizacji tegorocznych zajęć wakacyjnych
i życzymy kolejnych sukcesów na niwie animacji kulturalnej.
Zagadki, rebusy, zajęcia plastyczne, gry świetlicowe, próby miniatur teatralnych,
język angielski dla dzieci i dorosłych to oferta biblioteczna, z której każdy mógł
w czasie wakacji letnich, także w tym roku, skorzystać.

 

 


ZAKOŃCZENIE WAKACJI - 30.08.2013 r.

 

 

 

 

FINISZ WAKACJI – 30.08.2013 R.

Nadszedł czas podsumowań.

W czasie wakacji letnich,  od 1 lipca do 29 sierpnia 2013 r., w zajęciach wakacyjnych wzięły udział 73 osoby, w tym 23 z nich uczestniczyły systematycznie.

 W spotkaniu podsumowującym, 30 sierpnia 2013 r., uczestniczyło 29 osób, wśród których najmłodszym okazał się 9-miesięczny Pawełek.
Trupa Kasi Michny – prowadzącej zajęcia „Wakacyjne miszmasz z Kasią”, dla przybyłych przygotowała niesamowity spektakl „Wesoły cyrk”. Gości bawili: Monika Krzysteczko, Weronika Damek, Dawid Skrobek, Kamil Chrobak, Karolina Buchta, Marta i Marek Palarczyk, Bartłomiej i Katarzyna Michna [reżyseria].
Rozdano też dyplomy najbardziej aktywnym uczestnikom zajęć. Rekordzistkami zostały Karolina Rolka i Wiktoria Kartas – w czasie wakacji 25 razy odwiedziły bibliotekę suszecką.
Ewa Pala przedstawiła filmik z Dnia Czerwonego Kapturka, a Kinga Sikora na zakończenie poprowadziła zabawy integracyjne przedstawiane na szkoleniach dla bibliotekarzy przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i  Animatorów Klanza.
Stwierdzamy: WAKACJE 2013 bardzo udane.

Do widzenia, do widzenia, do miłego zobaczenia…