Przejdź do treści
B25
Przejdź do stopki

Biblioteczne nowinki

Treść

Biblioteczne nowinki

Biblioteka w Suszcu wprowadza nową usługę elektroniczną. Każdy z czytelników, który poda swojego e-maila będzie miał możliwość zalogowania się na swoje indywidualne konto czytelnicze (w programie bibliotecznym LIBRA 2000) i sprawdzanie swojej karty czytelniczej, wypożyczeń, zaległości, ale także będzie mógł tworzyć rezerwacje (książki widniejące jako wypożyczone i obecnie niedostępne) i składać zamówienia (nie wypożyczone i dostępne) na poszczególne tytuły. Wystarczy wejść na www.biblioteka.suszec.pl i kliknąć w „Katalog Suszec” oraz „Profil użytkownika”.
Czytelnicy, którzy nie mają czasu przyjść do Biblioteki, mogą skontaktować się za pomocą poczty elektronicznej gbp@suszec.pl  i potwierdzić zgodę na zapis prywatnego e-maila, a tym samym wyrazić chęć korzystania z „Profilu użytkownika” Biblioteki.

Od ubiegłego lata każda książka zarejestrowana w bibliotece posiada kod kreskowy. Nie otrzymały go jedynie książki, które nie zostały zwrócone do lipca 2016 r. Dlatego prosimy osoby, które jeszcze zalegają ze zwrotem, o niezwłoczne oddanie ich do biblioteki.

Informacja dodatkowa dla osób, którzy nie mogą odnaleźć wypożyczonej książki : wystarczy przyjść do biblioteki i uiścić regulaminową wpłatę za zagubienie. Dopiero wtedy możliwe jest wykreślenie zaległości z karty czytelnika i zubytkowanie.

Czas wakacji to dobry okres na przejrzenie swoich półek i zdanie do biblioteki przeczytanych i przetrzymanych lektur. Informację o wypożyczeniach i zaległościach można też otrzymać telefonując pod nr 32/4488692. W ten sam sposób można zgłaszać przedłużenie wypożyczenia. Do końca września br. nie są jeszcze naliczane płatności za przetrzymanie książki (powyżej 3 m-cy), ale już od października będą pobierane opłaty (10 groszy za dzień zwłoki). Dlatego warto już teraz wybrać się do Biblioteki, skorzystać z amnestii i bezproblemowo zdać zbyt długo nie oddawane książki. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. od 9,oo-19,oo.