Spotkanie z p. Janem Kałużą - właścicielem Muzeum Maszyn Biurowych w Tychach

Pan Jan Kałuża szczyci się największym w Polsce zbiorem maszyn do pisania i liczenia. Kolekcja pana Jana liczy ponad 250 egzemplarzy, a najstarszy eksponat pochodzi z 1895 roku. Z zawodu pan Jan Kałuża jest technikiem maszyn biurowych. Na co dzień prowadzi nieduży zakład poligraficzny, ale wcześniej zajmował się właśnie naprawą sprzętu biurowego. Większość jego maszyn do pisania i do liczenia działa więc jak za starych dobrych czasów. Nie robią błędów. Oprócz maszyn do pisania pan Jan interesuje się także innego rodzaju sprzętem biurowym, np. bezużytecznymi zszywaczami i dziurkaczami. Zdobył także tradycyjne liczydło. Pan Jan stworzył Muzeum Maszyn Biurowych "Typewriter", które na razie funkcjonuje tylko w internecie:           www.muzeum-typewriter.pl.

Klasa V b

Klasa IV a