Przejdź do treści
B25
Przejdź do stopki

Spotkania z Krzysztofem Piersą / 2018

TreśćKrzysztof Piersa to autor książki "Komputerowy Ćpun" pierwszego w Polsce poradnika dotyczącego uzależnienia od gier komputerowych i ukazującego się we wrześniu "Trenera Marzeń". Cytowany przez Newsweek Psychologia, Onet, Gazeta.pl. Opowiadał o uzależnieniu od gier komputerowych w telewizjach śniadaniowych, sympozjach i konferencjach (m.in. TEDx w Katowicach)
 

Wystąpienie w programie "Pytanie na śniadanie":

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/22920678/komputerowy-cpun-uzaleznienia-od-gier-komputerowych

Wystąpienie na TEDx Katowice:
https://www.youtube.com/watch?v=covg45L5Ho8

Wywiad w portalu Spider's Web:
http://www.spidersweb.pl/2016/01/komputerowy-cpun-wywiad.html

 

W ciągu dwóch lat odbył blisko 150 spotkań autorskich na obszarze całej Polski z młodzieżą i dorosłymi. Cieszy się dobrą opinią i zaufaniem dyrektorów szkół, bibliotek i nauczycieli.
 

O czym jest "Komputerowy Ćpun"?

W Polsce nie istnieje stanowisko pośrodku problemu gier komputerowych. Nauczyciele i rodzice oskarżają je, o wszelakie zło jakie występuje w życiu dziecka. Z kolei gracze bezrefleksyjnie bronią gier w każdym przypadku, uznając je za skarbnicę wiedzy i życiowych umiejętności. Krzysztof Piersa był uzależniony od gier komputerowych. Obecnie dzieli się swoim doświadczeniem, pokazując zarówno młodzieży jak i rodzicom cienką linię między pasją a uzależnieniem.

 

O czym jest "Trener Marzeń"

Młodzi ludzie mają coraz większy problem z wyznaczaniem i realizacją życiowych postanowień. Nie pomaga im w tym krytyka społeczna i wszechobecne frazy w stylu "życie weryfikuje". Z powodu braku wiedzy i pomocy, młodzież zostawia marzenia pozostające na wyciągnięcie ręki. Krzysztof Piersa jako tytułowy Trener Marzeń w prosty sposób uczy w jaki sposób nazwać, zaplanować i zrealizować życiowe cele, zwłaszcza te z kategorii "niemożliwe". Jak określić i przezwyciężyć przeciwności losu, jak radzić sobie z krytyką, jak planować dzień i dążyć do celu.
 

29.09.2017 r. - I spotkanie w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suszcu (uczniowie kl. VII a,b oraz gimnazjaliści kl. II a,b,c i III a,b,c wraz z opiekunami - ponad 140 osób)                         

     

     

29.09.2017 r. - II spotkanie w Szkole Podstawowej w Radostowicach (uczniowie kl. VII a,b i gimnazjaliści kl. II a,b i III a,b wraz z opiekunami - ponad 120 osób)

  

  


22.11.2017 r. - spotkanie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kryrach (ok. 70 osób)