Przejdź do treści
B25
Przejdź do stopki

Halloween

Treść
Sprawozdanie z imprezy czytelniczej


Trzydziestego pierwszego października w godz. popołudniowych (16:00-18:00) w Gminnej Bibliotece Publicznej Filii Nr. 3 w Mizerowie odbyła się impreza czytelnicza, która nawiązywała do Halloween.

Na wstępie uczestnicy poznali krótką historię Halloween, gdzie na zadawane pytania takie jak: Skąd ten zwyczaj pochodzi?, Dlaczego stawiana jest wydrążona dynia przed domami? Padały prawidłowe odpowiedzi. Natomiast na pytanie co mówią przebrane dzieci pukające do drzwi domów odpowiedziały zgodnie chórem: „Cukierek, albo psikus”. Po dawce informacji było czas na zabawę. Pierwsza zabawa odbyła się na korytarzu przed biblioteką. Ze względu na liczną grupę i brak krzeseł dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Zadaniem było chodzenie wokół krzeseł w trakcie muzyki, kiedy muzyka ucichła każdy miał zająć miejsce. Dla kogo zabrakło krzesełka odpadał z gry. Zwyciężczynią była w pierwszej grupie Kinga w drugiej Zosia. Dziewczyny otrzymały gromkie brawa. Oczywiście były też prace manualne z kamienia powstały nietoperze, które dzieci zabrały do domu. Została wykonana pamiątkowa dynia, która zostanie umieszczona w kronice biblioteki. Nie od dziś wiadomo,że dzieci to nieograniczone pokłady energii, dlatego zabawiliśmy się w „Magiczną liczbę 7” (świetna zabawa w której dziecko musi zapamiętać kolejność wykonywanych ruchów). Przy drugim razie dzieci bawiły się świetnie biorąc pod uwagę fakt, że w bibliotece zapadły Egipskie ciemności oświetlała nam tylko wydrążona dynia oraz 3 duszki. Po takiej gimnastyce dla spragnionych było coś do picia. Była zabawa, były prace plastyczne teraz czas na czytanie. Dzieci wysłuchały głośnego czytania książki pt.: „Julia i tajemniczy sklep pana Pokrętły” autorstwa Maud Michel i Jessica Secheret. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał dyplom, kolorowanki oraz dynie z małą niespodzianką.

Celem spotkania było zainteresowanie dzieci literaturą fantasy, grozy.

Każdy z uczestników miał możliwość zobaczenia wystawy książek z tematyką Halloween, a dla chętnych wypożyczenie do domu.

W spotkaniu wzięło udział 22 dzieci.

Bardzo serdecznie dziękuję dzieciom za udział w spotkaniu oraz rodzicom za zaangażowanie.