Przejdź do treści
B25
Przejdź do stopki

WAKACJE 2018

Treść

W bibliotece fajnie jest!

Bibliotekarze z Gminnej Biblioteki Publicznej w Suszcu zapraszają na wakacyjne zajęcia, które odbywać się będą w każdą środę lipca i sierpnia w godz. 16,oo-18,oo. W programie: kontynuacja zajęć  plastycznych „Zaczarowane orgiami”,
„Zagraj z nami planszówkami” nie tylko dla pasjonatów gier planszowych,
obchody Dnia Czerwonego Kapturka, udział w akcji „Sieciaki na wakacjach”
oraz „Tablety bez tajemnic”.

SZCZEGÓLNIE ZAPRASZAMY:

25 lipca - obchody Dnia Czerwonego Kapturka  - ubieramy się na czerwono!

    

    

     

 

16 sierpnia - pikinik edukacyjny "Sieciaki na wakacjach w Twojej miejscowości 2018" - organizowany przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, gdzie w formie zabawy prezentowane będą zagadnienia dot. bezpiecznego korzystania z Internetu

16.08.2018 r.

W czasie zajęć zapoznano dzieci z zasadami bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. Dzięki edukacyjnym kreskówkom uczestnicy dowiedzieli się jak reagować na zagrożenia w Internecie oraz jak ich unikać. Ponadto skorzystano z edukacyjnych gier komputerowych o bezpieczeństwie w sieci, a także z SiecioMat-a Losującego czyli quizu sprawdzającego wiedzę na temat zagrożeń w sieci. W ramach Sieciakowej Strefy Rozrywki dzieci rozwiązywały krzyżówki, łamigłówki oraz quizy.

    

4.07.2018 r.

      

  

 

11.07.2018 r.

Kolejne wakacyjne zajęcia za nami. Tym razem dzieci tworzyły  maski. Mogły korzystać z wielu materiałów: papierów kolorowych,  włóczek, brokatu, wstążek, kredek, farb , filców itp. Czego tylko dusza zapragnęła. Efekty pracy można podziwiać na zdjęciach.  Po wykonaniu masek, przyszedł czas na chwilę relaksu i zabawy. Dzieciaki rozwiązywały quizy na tablecie a później grały w Dixit.

    

   

18.07.2018 r.

Zagraliśmy w karty dialogowe, używając talii Habitat oraz Mythos oraz w ulubioną grę naszych uczestników zajęć - Dixit.

                          

                                          

                                              

                              

                                                                                

1.08.2018 r.

Kolejne zajęcia, mimo upału, zaczęły się od zabaw np. „Burza na morzu”

Na kolejnych zajęciach dzieci robiły sympatyczne  zajączki techniką origami oraz kolaż – pamiątkę z wakacji. Najpierw dzieci robiły sobie zdjęcia w bibliotece za pomocą tabletów a następnie zostały one wydrukowane na drukarce. Zadanie dzieci polegało na stworzeniu z  papierów, bibuły i sznurków, wspaniałej pamiątki z wakacji.

            

           

8.08.2018 r.        

Dzieci zrobiły pieski techniką origami oraz pięknie rybki ze starych płyt CD.

                       

 22.08.2018 r.

Za nami już przedostatnie wakacyjne zajęcia. Do biblioteki przybyli bardzo czcigodni goście… Dzieci robiły korony techniką origami oraz gąsienice z wytłaczanek po jajkach.

         

      

29.08.2018 r.

To już były ostatnie wakacyjne zajęcia. Tym razem zabawiłyśmy się w projektantki mody. Pobawiłyśmy się też w „Recykling książkowy”. Efekty pracy widać poniżej. Dziękujemy wszystkim dzieciakom za miło spędzony czas.

 

   

4.07.2018 r.

Żyli sobie trzej Chińczycy: Jangcy, Jangcy-Drangcy, Jangcy-Drangcy-Droń.

U nas zagościło ich trochę więcej.

 

                                               Małe zawody w puszczaniu samolotów

Była sobie żabka mała....

11.07.2018 r.


Na prawo wiatraki i lewo wiatraki,
najtańszy prąd taki, najzdrowszy on taki.
Budujmy więc jego, to taka wygoda,
Wygaśmy kominy, odżyje przyroda.

Oto nasz mały Titanic z z wielorybem i lisem na statku:-)

18.07.2018 r.

   

   

W Mizerowskiej bibliotece zagościło dziś małe zoo.
Był króliczek, biedronka, ryba płaszczka.

A na koniec mali twórcy mogli schować swoje dzieła do zrobionych własnoręcznie torebek na prezenty.

08.08.2018

     

Coś co przyda się w trakcie czytania oczywiście – zakładki

      

W te upalne lato i w bibliotece trochę morza zagościło.

22.08.2018

   

Na te tulipany, kotki i pieski na pewno nikt nie będzie miał uczulenia:-)

Trochę wiosny zagościło.

 29.08.2018

      

        

Tym razem troszeczkę inne origami

Jak ten czas leci, wakacji końca nadszedł czas. To już ostatnie zajęcia z origami. Wszystkim uczestnikom zajęć bardzo serdecznie DZIĘKUJĘ za przybycie do biblioteki:-)

Sprawozdanie

Co roku w wielu miejscowościach organizowane są pikniki edukacyjne „Sieciaki na wakacjach”. Również dzieci z Mizerowa mogły wziąć udział w takim pikniku. Gminna Biblioteka Publiczna Filia nr 3 w Mizerowie zorganizowała imprezę w ramach akcji „Sieciaki na wakacjach” dnia 16.08.2018r. Bibliotekarka Renata Chodura zaprosiła do wspólnej zabawy ósemkę dzieci w wieku 6-9 lat. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 16.00. Związku z tym, że wszyscy dobrze się znają zajęcia rozpoczęliśmy od pogawędki na temat internetu. Między innymi: Czy korzystają z internetu? Jednogłośnie odpowiedzieli TAK. Do czego służy im internet? I tu też była jednogłośna odpowiedź oczywiście do „GRANIA”. Dzieci dowiedziały się dlaczego została zorganizowana akcja „Sieciaki na wakacjach”. Zostały im przedstawieni główni bohaterowie: Ajpi, Netka, Spociak i Kompel, którzy walczą ze wstrętnymi Sieciuchami: Kłamacz, Bełkot, Śmieciuch i Kradziej.

Następnie zostali zaproszeni do obejrzenia kreskówki dotyczącej bezpieczeństwa w sieci, m.in. - „Nie podawaj swoich danych, „Mów, jeśli coś jest nie tak”. Po każdym filmiku sprawdzany był poziom wiedzy uczestników w trakcie krótkich pytań. Między kolejnymi odcinkami dzieci wspólnie wykonywały zadania, rebusy, kolorowały kolorowanki. Pod koniec zajęć dzieci miały okazję zapoznać się z Sieciomatem – komputerowym programem losującym pytania dla uczestników w różnych grupach wiekowych.Nie wiadomo kiedy minęły dwie godziny zajęć. Uczestnikom rozdano dyplomy i zrobiono pamiątkowe zdjęcie. Chętni mogli zagrać w grę Misja Bezpieczny Internet. Do zobaczenia na następnej imprezie.

      

       

W wakacje – DO BIBLIOTEKI

Podczas tegorocznych zajęć wakacyjnych  w GBP w Suszcu zorganizowano 9 spotkań, w których uczestniczyło 48 dzieci (w tym 6 stałych osób).  Starano się, aby zajęcia były wszechstronne i urozmaicone. Dzieci wykonały sporo prac plastycznych metodą origami (maski, zajączki, pieski, korony), grały w ulubione gry planszowe (DIXIT - cieszyła się największym zainteresowaniem),  uczestniczyły w zajęciach multimedialnych „Tablety bez tajemnic”, a także miały okazję „rozprostować kości” dzięki zabawom ruchowym. W ramach tych spotkań świętowano Dzień Czerwonego Kapturka . Uczestnicy, przybyli w obowiązkowo czerwonym ubraniu, pracowali nad stworzeniem papierowych koszyczków i bajkowych postaci oraz aktywnie brali udział w grach i zabawach przy muzyce. Z kolei 16 sierpnia zorganizowano piknik edukacyjny  "Sieciaki na wakacjach w Twojej miejscowości 2018". Poprzez udział w ww. akcji Fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę” biblioteka lokalnie propaguje ideę bezpiecznego internetu dla dzieci. W czasie zajęć zapoznano dzieci z zasadami bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. Dzięki edukacyjnym kreskówkom uczestnicy dowiedzieli się jak właściwie reagować na zagrożenia w Internecie. Ponadto skorzystano z edukacyjnych gier komputerowych o bezpieczeństwie w sieci, a także z SiecioMat-a Losującego - quizu sprawdzającego wiedzę na temat zagrożeń w sieci. W ramach Sieciakowej Strefy Rozrywki dzieci rozwiązywały krzyżówki, łamigłówki i rebusy. Cieszymy się, że dzieci pamiętają o bibliotece i chętnie biorą udział w zaproponowanych zajęciach. Po prostu „W Bibliotece fajnie jest!”