Przejdź do treści
B25
Przejdź do stopki

Zajęcia edukacyjne WSZYSCY LUDZIE RODZĄ SIĘ WOLNI I RÓWNI

Treść


Działania podjęte w ramach projektu miały na celu promowanie praw człowieka wśród dzieci i młodzieży. Dzięki publikacji "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi" omówiono z uczestnikami projektu temat migracji, uchodźstwa, dyskryminacji, mowy nienawiści oraz przestępstw z nienawiści.

Akcja skierowana była do uczniów kl. IV-VII z terenu Gminy Suszec. Ze względu na przeprowadzenie zajęć w dwóch miejscowościach (Suszec i Mizerów) podjęto działania promocyjne w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suszcu oraz Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mizerowie. Rozwieszono plakaty (stworzone na potrzeby zajęć oraz otrzymane od Państwa). Ponadto każdy uczeń otrzymał ulotkę informującą o spotkaniu edukacyjnym "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi".

Na potrzeby zajęć przygotowano prezentację multimedialną. Starano się, aby zajęcia miały one charakter warsztatowy, także przeprowadzono ćwiczenia "Zegar" oraz "Bingo". Dzięki temu udało się uniknąć nudy i monotonii. Obejrzano teledysk do piosenki "Warszawski sen", który wywołał zainteresowanie wśród młodzieży - rozwinęła się dyskusja. Okazało się, że uczestnicy zajęć mieli problem z wyjaśnieniem pojęć: "uchodźstwo" i "migracja". Pokazano także uczestnikom obrazki z komiksów (jako przykład mowy nienawiści), a następnie omówiono ten temat.

 

Działania promocyjne: