Przejdź do treści
B25
Przejdź do stopki

OSCYPEK CZY GOŁKA - warsztaty etnologiczne

Treść

 

 

Ania Czapek i Piotrek Mojżyszek chcą podróżować, poznawać, podziwiać, słuchać, rozumieć fotografować i filmować... Z tego „chcenia”, z ich pasji zrodził się projekt OPOWIADAMY O ŚWIECIE – tak to wymyślili i robią wszystko, by mieć do opowiadania jak najwięcej!

Oboje ukończyli studia etnologiczne na Uniwersytecie Śląskim. W ciągu kilku lat byli na kilkunastu wyprawach, bliższych i dalszych. Kilka razy byli na Bałkanach – nie bez powodu – można tam pojechać po raz pierwszy czy po raz dziesiąty, a zawsze znajdzie się coś, co na pewno zafascynuje nawet najbardziej wybrednego podróżnika.

 Można też powiedzieć, że są miłośnikami tradycyjnej kuchni różnych krajów i targowisk. Gdziekolwiek są targowiska przyciągają ich jak magnes. Na targowisku nie szukają butów firmy adidasss, czy jeansów super marki. Szukają (i zawsze znajdują) dobrego jedzenia, nieznanych przypraw, przygód i oczywiście niezwykłych „plenerów” do fotografowania i filmowania.

Cieszą ich podróże – bez biur podróży, bez rezerwowanych noclegów, ale za to z namiotem, mapą i plecakiem (często towarzyszem ich podróży jest samochód).

Cieszy ich też to, że mogą o wielu rzeczach opowiadać w czasie warsztatów i prezentacji.

 

 

 

 

 \"\"

Najmłodsza uczestniczka warsztatów - Alicja Baron (3,5 lat)

 

\"\"

  \"\"

 

 

 \"\"

 

\"\"

 

 

\"\"

 

\"\"