Przejdź do treści
B25
Przejdź do stopki

2018 - spotkanie z wychowankami ZSP w Rudziczce

Treść

Święto naszych ulubionych pluszaków


Po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni do oddziału przedszkolnego w ZSP w Rudziczce, do wspólnych obchodów ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA. „Nie obejdzie się bez misia” pisała w swoim wierszu Maria Czerkawska. I trudno sobie dziś wyobrazić, żeby pominięto temat misi w książkach. Potwierdzamy, zbiory GBP w Suszcu oraz placówek filialnych są bogate w wolumeny nt. sympatycznych niedźwiadków.

Wychowankom przedszkola – Grupie Zajączki i Biedronki, przedstawiono najważniejszych bohaterów książek i filmów dla dzieci: pluszowy miś Teddy Bear (jeden z pierwszych na świecie), peruwiański Miś Paddington, Kubuś Puchatek stworzony prze Alana Milne’a, Yogi z Parku Yellowstone, futrzani przyjaciele Troskliwe Misie, Misiu Uszatek (najpopularniejszy w Polsce), śpiewający Miś Colargol, Gumisie Disney’a. Dzieci opowiedziały o swoich pluszakach (misia ma prawie każde dziecko) i do czego są potrzebne (zabawy, przytulania, spokojnego zaśnięcia).

Zaprezentowano im czasopismo „Miś”, książki „Złotowłosa i 3 niedźwiadki”, przeczytano „Święta Pana Misia” i kilka tematycznie dobranych wierszy, opowiedziano, jak zadbać o swoją przytulankę oraz co nieco o prawdziwych niedźwiedziach. Wypróbowano ulubione przez Puchatka zabawy tj. kółko graniaste, skakanie po kałużach, koci, koci, łapki, oraz ćwiczono abrakadabrowe czarowanki.

Kulminacyjnym punktem spotkania czytelniczego była oczywiście wizyta Misia Ździsia. Ten bawił się z dziećmi w kole przy melodiach: Jadą, jadą misie, Stary niedźwiedź mocno śpi, Misio Mniam Mniam. Pogłaskał też każdego - przyniesionego do przedszkola misia, podarował kolorowanki i stanął do wspólnego zdjęcia. Nie obyło się też bez uroczystego zaśpiewania Misiowi „Sto lat”.
A po wyjeździe Misia Ździsia maluchy miały okazję poprzeglądać wyciągnięte z przepastnej walizy „misiowe” książki.
Dziękujemy, że mogliśmy ten dzień wspólnie z Wami świętować, bo: Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś. No i skoro dzieci lubią misie, to czy Twoje dziecko ma swoją przytulankę-misia?


26.11.2018 - spotkanie z wychowankami ZSP w Rudziczce

    

   

    Dzień Pluszowego Misia świętowano również z dziećmi uczęszczającymi na zajęcia organizowane w ramach Suszeckich Grup Zabawowych (28.11.2018 r.).