Przejdź do treści
B25
Przejdź do stopki

Masz głos, masz wybór.

Treść

Szanowni Państwo,

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego jest członkiem koalicji „Masz głos, masz wybór”. Wierzymy, że wspólne działania ogólnopolskich organizacji pozarządowych i setek bibliotek publicznych rozsianych po całym kraju, mogą przynieść naprawdę pozytywne efekty, a w dłuższej perspektywie czasowej przyczynią się do wzmocnienia potencjału społeczeństwa obywatelskiego w naszym kraju.

Pod linkiem http://www.biblioteki.org/pl/wiadomosci/czytaj/1520 znajdziecie Państwo materiały dot. wyborów parlamentarnych.

 
Na 18 stronach przedstawione są podstawowe zasady związane z wyborami parlamentarnymi oraz informacje o nowych rozwiązaniach zapisanych w kodeksie wyborczym, które ułatwiają udział w głosowaniu osobom niepełnosprawnym i starszym. Odwiedzający bibliotekę mogą dowiedzieć się na przykład, jak zagłosować przez pełnomocnika, jak osoba niewidząca czy niedowidząca może samodzielnie oddać głos, ale też co się dzieje w lokalu wyborczym zanim zacznie się głosowanie.

Dodatkowe informację można znaleźć na:

Każda bibilioteka pragnie oferować swoim czytelnikom aktualną i ciekawą wiedzę nt. bieżących wydarzeń. Dlatego też GBP w Suszcu także włączyła się w tę ogólnopolską akcję poprzez zorganizowanie wystawy.

 

 

 

 

 

 

 

 Żródło:

http://www.biblioteki.org/pl/wiadomosci/czytaj/1520