Przejdź do treści
B25
Przejdź do stopki

Konkurs dziennikarki im. Agnieszki Wojtali

Treść
Znamy wyniki Konkursu Dziennikarskiego im. Agnieszki Wojtali, organizowanego przez Gazetę Pszczyńską”!

Pierwsze miejsce zajęła Renata Waliczek za tekst „Żyli prosto i zwyczajnie… czyli Śląsk, kiery pamiyntom… Śląsk, kierymu przaja”. Renata Waliczek to trzykrotna półfinalistka konkursu o tytuł Ślązaka Roku, propagatorka wartości śląskich. Mieszka w Górze, z wykształcenia jest położną, pracuje w centrum medycznym. Otrzymała nagrodę główną – 1 000 zł.

Laureatką drugiego miejsca została uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Gilowicach, Edyta Peter, która do konkursu wysłała tekst pt. „Ostatnie krowy”. Nagrodą za drugie miejsce było 500 zł.

Najniższe miejsce na podium zajął Zdzisław Grygier za pracę „Ocalić od zapomnienia.
Z Kociewia na Górny Śląsk”. Otrzymał nagrodę w wysokości 300 zł.


Kapituła Finałowa przyznała także pięć wyróżnień. Oto ich zdobywcy:
Patrycja Rom – „A kiedyś było tak pięknie”
Anna Michalska – „Dzieci drugiej wojny”
Józef Spek – „Śmiejowie, czyli trochę tutorialu genealogicznych poszukiwań”
Natalia Koczy – „Staropanieństwo i starokawalerstwo w dawniejszych czasach w powiecie pszczyńskim”
Agnieszka Kozubek – „20 lat minęło…”

Decyzję podjęła Kapituła Finałowa, która oceniła 10 artykułów, wytypowanych przez dziennikarzy „Gazety Pszczyńskiej” spośród wszystkich nadesłanych prac.


Uroczystość ogłoszenia wyników konkursu odbyła się w Klubie „13” przy Pszczyńskim Centrum Kultury i połączona była z promocją wydawnictwa „Ze zgrzytem”. To zbiór najciekawszych felietonów, które Agnieszka Wojtala pisała w latach 2009-2013 do „Gazety Pszczyńskiej”.

Publikacja wydana przez Grupę Terrabit dostępna będzie w bibliotekach publicznych na terenie całego powiatu pszczyńskiego.

Nagrodzone oraz wyróżnione artykuły publikowane będą na łamach „Gazety Pszczyńskiej”. W najbliższym numerze, który ukaże się 15 kwietnia zaprezentowany zostanie zwycięski tekst, autorstwa Renaty Waliczek.

Źródło: http://www.infopres.pl/show.php?ida=15485