Konkurs dziennikarki im. Agnieszki Wojtali

Znamy wyniki Konkursu Dziennikarskiego im. Agnieszki Wojtali, organizowanego przez Gazetę Pszczyńską”!

Pierwsze miejsce zajęła Renata Waliczek za tekst „Żyli prosto i zwyczajnie… czyli Śląsk, kiery pamiyntom… Śląsk, kierymu przaja”. Renata Waliczek to trzykrotna półfinalistka konkursu o tytuł Ślązaka Roku, propagatorka wartości śląskich. Mieszka w Górze, z wykształcenia jest położną, pracuje w centrum medycznym. Otrzymała nagrodę główną – 1 000 zł.

Laureatką drugiego miejsca została uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Gilowicach, Edyta Peter, która do konkursu wysłała tekst pt. „Ostatnie krowy”. Nagrodą za drugie miejsce było 500 zł.

Najniższe miejsce na podium zajął Zdzisław Grygier za pracę „Ocalić od zapomnienia.
Z Kociewia na Górny Śląsk”. Otrzymał nagrodę w wysokości 300 zł.

Kapituła Finałowa przyznała także pięć wyróżnień. Oto ich zdobywcy:
Patrycja Rom – „A kiedyś było tak pięknie”
Anna Michalska – „Dzieci drugiej wojny”
Józef Spek – „Śmiejowie, czyli trochę tutorialu genealogicznych poszukiwań”
Natalia Koczy – „Staropanieństwo i starokawalerstwo w dawniejszych czasach w powiecie pszczyńskim”
Agnieszka Kozubek – „20 lat minęło…”

Decyzję podjęła Kapituła Finałowa, która oceniła 10 artykułów, wytypowanych przez dziennikarzy „Gazety Pszczyńskiej” spośród wszystkich nadesłanych prac.

Uroczystość ogłoszenia wyników konkursu odbyła się w Klubie „13” przy Pszczyńskim Centrum Kultury i połączona była z promocją wydawnictwa „Ze zgrzytem”. To zbiór najciekawszych felietonów, które Agnieszka Wojtala pisała w latach 2009-2013 do „Gazety Pszczyńskiej”.

Publikacja wydana przez Grupę Terrabit dostępna będzie w bibliotekach publicznych na terenie całego powiatu pszczyńskiego.

Nagrodzone oraz wyróżnione artykuły publikowane będą na łamach „Gazety Pszczyńskiej”. W najbliższym numerze, który ukaże się 15 kwietnia zaprezentowany zostanie zwycięski tekst, autorstwa Renaty Waliczek.

Źródło: http://www.infopres.pl/show.php?ida=15485