Przejdź do treści
B25
Przejdź do stopki

Zajęcia popularyzujące serię książek o MARTYNCE I MARTUSI

Treść

W miesiącu marcu oraz w kwietniu w 5 placówkach przedszkolnych Gminy Suszec odbyły się spotkania z prezentacją nt. książek "Martynka" Gilberta Delahaye'a, oraz "Martusia" Joelle Barnabe'a i Anne Lansmanne'a .

Martynka i Martusia są to dwie wesołe i sympatyczne dziewczynki, poznajemy je w różnych okresach ich życia, gdzie przeżywają mnóstwo różnych przygód. Ich zachowania pozwalają małym czytelnikom utożsamiać się  z nimi. Mają zabawne i pouczające przygody, które wzruszają i bawią rówieśników. Młodzi czytelnicy znajdą  w tych książkach pomysły na spędzenie wolnego czasu, dziewczynki inspirują, uczą jak żyć szczęśliwie ale także jak wychodzić cało z trudnych sytuacji czy opresji. Dzięki nim dzieci nauczą się jak pokonywać przeszkody w życiu, jak nie poddawać się smutkom, uczą tolerancji do osób. Dziewczynki bardzo troszczą się o zwierzęta, pomagają rodzicom oraz osobą starszym. Największymi przyjaciółmi dziewczynek są pieski: Martynka ma Pufka, a Martusia Gufiego. Książki Martynka i Martusia podkreślają znaczenie przyjaźni, solidarności i gościnności, zachęcają do aktywności.
Za pomocą ww., GBP w Suszcu realizuje ustawowe zadania tj. edukacja oraz statutową działalność: organizowanie różnego typu imprez, w tym popularyzacja książki i czytelnictwa.

26.02.2018 r. - Przedszkole Publiczne w Suszcu (120 dzieci wraz z op. Alicją Kurzycą, Krystyną Helik, Magdaleną Trojniarz, Dorotą Kolarczyk-Bestwiną, Joanną Waleczek-Sikorą, Żanetą Kordoń i Katarzyną Garnek-Dębską)


I spotkanie
 

  

  


II spotkanie

 

  
 

27.02.2018 r. - Przedszkole Publiczne w Suszcu Nowe Oddziały (31 dzieci wraz z op. Mirosławą Spułą i Eweliną Kocurek)

  

  
 

2.03.2018 r. - Przedszkole Publiczne w Radostowicach (35 dzieci wraz z op. Krystyną Dajką i Katarzyną Stec)

 

   


 

5.03.2018 r. - Przedszkole Publiczne w Kobielicach (66 dzieci wraz z op. Ewą Dziurosz, Aleksandrą Gadowską i Anitą Kurzac)

I spotkanie

   

  
 

II spotkanie

   
 

6.03.2018 r. - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudziczce (50 dzieci wraz z op. Eweliną Wilczek, Danutą Pochłopień i Sabiną Jankowiak)

    

  

 

  


12.03.2018 r. - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kryrach (66 dzieci wraz z op. Katarzyną Krawczyk, Katarzyną Bandurą, Renatą Biały i Martyną Biały)
I spotkanie

  


II spotkanie