Nabór do SEKCJI RYCERSKIEJ działającej przy Stowarzyszeniu Odnowy Wsi Suszec

21 września br. odbyło się spotkanie z organizatorami I Festiwalu Kultury Dawnej w Suszcu. Marek Żymła z Rybnika oraz Przemysław      i Iwona Klabuhn (z malutkim Wojanem) z Rudziczki świetnie przybliżyli uczniom wszystkich klas 4-, 5- i 6-stych historię i obyczaje drużyn rycerskich. Płeć męska ochoczo przymierzała zbroje, a dziewczęta podziwiały dawne ozdoby kobiece. Oczywiście wzięto czynny udział    w walkach z wykorzystaniem różnorodnej broni siecznej. W 3 turach wspaniały pokaz zobaczyło aż 160 osób. Część z nich już zdecydowało się przystąpić do Sekcji Rycerskiej, a następnych ochotników zapraszamy o zgłaszanie swojej chęci uczestnictwa (w Bibliotece). Pierwsze spotkanie suszeckiej drużyny już wkrótce. To prawda - Wikingowie opanowali Suszec.