Przejdź do treści
B25
Przejdź do stopki

Koło Miłośników Gier Planszowych

Treść

 
 


Zagraj z nami planszówkami

GBP w Suszcu ogłasza nabór do Koła miłośników gier planszowych. Ilość spotkań będzie zależna od decyzji samych uczestników (minimum raz w m-cu). Rozpoczynamy zajęcia 2 marca (o 17,oo), gdzie poznajemy  gry dialogowe (z kartami obrazkowymi). Nie są to zwyczajne karty, gdzie liczy się strategia i punktacja. Tu nie ma wygrywających i przegranych. Karty te nie mają ustalonych znaczeń i dlatego pomysłów na ich wykorzystanie jest bardzo wiele. Łączą w sobie cechy gry i dobrej lektury. Dla członków Koła (i uczestników spotkań) zostaną zakupione najnowsze gry planszowe (strategiczne, zręcznościowe, logiczne, quizowe, imprezowe, familijne, dla dzieci). Bibliotekarki suszeckie gwarantują świetną zabawę i zapraszają na kolejne spotkanie  - 16 marca (o 17,oo), a ciekawych nowych wrażeń prosimy o zapisy: bezpośrednio w bibliotece, tel. / 324488692 lub e-mailowo / gbp@suszec.pl

 

2.03.2018

     

 

 

16.03.2018

 

 

 

Zapraszamy na kolejne spotkania Koła Miłośników Gier Planszowych! Kolejne - już w kwietniu - 6 i 20 o 17.00 w naszej bibliotece

 

6.04.2018

  

 

20.04.2018

 

 

 

 

4.05.2018

 

   

 

Więcej informacji o imprezie DZIEŃ ZBIRA: LINK]

 

W tym wyjątkowym dniu jakim jest Dzień Dziecka, Gminna Biblioteka Publiczna włączyła się w organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury – Dzień Zbira. Postanowiono kontynuować cykliczne spotkania Klubu Miłośników Gier Planszowych pt. Zagraj z nami planszówkami.

Jako, że była to impreza plenerowa pracownicy Biblioteki, przenieśli się ze swoimi stolikami oraz wspomnianymi wcześniej grami planszowymi, przed budynek GOK-u. Dzieci miały do wyboru szeroki wachlarz gier w tym: Duchy, Dixit, Przebiegłe wielbłądy, Farmer, Hooop, Carcassonne, Memory, 5 sekund, Ouizy i wiele innych.

Prócz zwykłych planszówek dzieci mogły też zagrać w ogromną dydaktyczno – czytelniczą grę plenerową „Tropiciele” (wymiar planszy 2,80 m x 3,00 m). Kostka-puff do gry także była słusznych rozmiarów (30cmx30cm), co sprawiało dzieciom wielką frajdę.

Ponadto przygotowano „Plenerową bibliotekę”, czyli miejsce, gdzie rodzice z dziećmi mogli usiąść na kocu i poczytać dzieciom książki. Książki znajdowały się w dwóch sporych rozmiarów walizkach. Dużą popularnością cieszyły się też stanowiska do kolorowania i malowania, przy których dzieci mogły usiąść i spędzić czas.

Pogoda dopisała i wiele dzieci skorzystało również z atrakcji przygotowanych przez ośrodek kultury w tym: z animacji i zabaw przygotowanych przez Klub Działań Pozytywnych i z bezpłatnych dmuchańców. Na miejscu pojawiły się także punkty gastronomiczne z watą cukrową, goframi, lodami itp.

W planszówki zagrało 70 dzieci. Część dzieci zagrało z pracownicami GBP w Suszcu, a część grała sama lub z rodzicami. Pomysł z grami okazał się bardzo trafny, i z pewnością wiele dzieci oraz rodziców przemieniało sobie, że to wspaniała forma spędzania czasu

 
1.06.2018 r.
   
 
 
    
 
    
 
 
    
 
 
 
 

 

 

15.06.2018 r.

 

 

 

 

27.06.2018

 

       

 

 

 

28.09.2018 r.

   


     

 

2019 r.

25.01.2019