Przejdź do treści
B25
Przejdź do stopki

FERIE Z OLAFEM

Treść

15.02.2016 r.


17.02.2016 r.
18.02.2016 r.


22.02.2016 r.
24.02.2016 r.
25.02.2016 r. (zakończenie zajęć)


 
   Reminiscencje FERII z OLAFEM

 

   W tym roku tematem ferii zimowych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Suszcu były FERIE
Z OLAFEM. Olaf to dobrze znana wszystkim dzieciom postać z bajki „Kraina Lodu”. Właśnie taką krainę próbowaliśmy stworzyć w naszej suszeckiej bibliotece.

   Oczywiste jest, że ferie zimowe kojarzymy ze śniegiem, zimą, a przede wszystkim białym szaleństwem. Niestety w tym roku zima nie uraczyła nas zadowalającą dawką śniegu… Jednak w GBP w Suszcu doświadczyliśmy, że wiele zimowych zabaw obejdzie się bez prawdziwego śniegu.

   Dzieci w czasie swoich ferii odwiedzały bibliotekę trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy
i czwartki. W każdym z tych dni, gry i zabawy związane były z tematyką zimową, a pomagały w tym zwykłe przedmioty codziennego użytku. Dzieciom udało się zrobić szaloną (gazetową) bitwę na śnieżki.
Z papieru skonstruowały swojego bałwanka. Ze zwykłej folii zrobiły ogromne lodowisko, po którym ślizgały się w… skarpetkach. Na lodowisku udało się też zagrać w jeden z bardzo znanych sportów zimowych,
a mianowicie w hokeja. Zbudowały także z krzeseł i stolików ogromne igloo, a korzystanie z niego sprawiło im naprawdę wielką frajdę. Nie trzeba wiele, by dobrze się bawić.

   Nie można jeszcze tylko pominąć najważniejszego faktu! Aby utrzymać tematykę zajęć w zimowym klimacie, w każdy czwartek do biblioteki przyjeżdżał gość specjalny, a był nim wspomniany BAŁWANEK OLAF. Olafowi ciągle brakowało ciepełka, jednak dzieci nie zawiodły, bo obdarowały
go swoją radością i uśmiechem. Dobrze, że się nie roztopił…

   Mali uczestnicy zajęć (od 1-9 lat) świetnie się bawili, a ich radość cieszyła obserwujących swoje pociechy dorosłych: mamy, babcie, ciocie i (niepowtarzalni) wujkowie. Gwar i zabawa spowodowała,
że nawet ci nieco więksi  pokusili się i wzięli udział w proponowanych zabawach. Udało się. Razem, wspólnymi siłami stworzono fantastyczną lodową krainę. Dobrze, że świat bajki jeszcze nie zaginął.

   Katarzyna Michna
Prezent dla Olafa od Julki