Przejdź do treści
B25
Przejdź do stopki

2012 r.

Treść

W dniach 5-6 czerwca 2012 r. GBP w Suszcu przy współpracy Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suszcu wzięła udział
w lokalnych obchodach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom
To największe doroczne święto czytania zostało zainicjowane przez Fundację ABCXXI-Program Zdrowia Emocjonalnego
(od 2006 działająca pod nazwą ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom). 
Misją tej Fundacji jest wspieranie zdrowia emocjonalno-psychicznego, umysłowego i moralnego – dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne i promocyjne. Fundacja ta w 2001 r. zainaugurowała kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom” aby uświadomić społeczeństwu znaczenie czytania dziecku dla jego wszechstronnego rozwoju, natomiast w 2002 r. zorganizowała I Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – OTCD
GBP w Suszcu także uczestniczy w w/w działaniach m.in. poprzez zorganizowane w Szkole Podstawowej w Suszcu spotkania.
 
 
W Bibliotece szkolnej, prowadzonej przez nauczyciela bibliotekarza p. Dorotę Chmiel, zorganizowano 5 lekcji, w której wzięło udział 179 uczniów z 10 klas IIab, IIIab, IVab, Vabc i VIb oraz 11 pedagogów.
Tematem przewodnim było życie, twórczość i działalność Henryka Goldszmita znanego później jako Janusz Korczak. W trakcie zajęć dzieci zobaczyły prezentacje multimedialne, wysłuchały fragmentu książki Beaty Ostrowickiej „Jest taka historia – opowieść o Januszu Korczaku” oraz Iwony Chmielewskiej „Pamiętnik Blumki”. Korzystając z możliwości spotkania się z młodymi czytelnikami, przekazano im do wypełnienia ankiety mające na celu pozyskanie informacji nt. prowadzonych przez GBP usług i działalności, a jej wyniki pomogą rozpoznać i zaspokoić potrzeby użytkowników. Ponadto przypomniano uczestnikom prelekcji o możliwości skorzystania z kursów e-learningowych, corocznie organizowanych zajęciach świetlicowych oraz zaproszono do odwiedzin Biblioteki także w czasie wakacji letnich.
5 czerwiec 2012 r. - uczniowie kl. V a,b,c SP w Suszcu (35 os. + op. Alicja Pastuszka-Koczar, Siostra Norberta, Magdalena Skrzypczyńska-Walecka)
 
5 czerwiec 2012 r. - uczniowie kl. IV a,b SP w suszcu (43 os. + op. Anna Gronowska, Anna Szopa)
 
5 czerwiec 2012 r. - uczniowie kl. IIa i IIIb SP w Suszcu (38 os. + op. Zofia Hryniewicz, Gabriela Sputek)
 
6 czerwiec 2012 r. - uczniowie kl. IIb i IIIa SP w Suszcu (43 os. + op. Anna Gronowska, Maria Szewczuk)
 
8 czerwiec 2012 r. - uczniowie kl. VIb SP w Suszcu (20 os. + op. Anna Szopa)

XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - podsumowanie

   OTCD to największe doroczne święto czytania zostało zainicjowane przez Fundację ABCXXI-Program Zdrowia Emocjonalnego.
   Misją tej Fundacji jest wspieranie zdrowia emocjonalno-psychicznego, umysłowego i moralnego – dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne i promocyjne. Fundacja ta w 2001 r. zainaugurowała kampanię społeczną CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, aby uświadomić społeczeństwu znaczenie czytania dziecku dla jego wszechstronnego rozwoju.
   Zadaniem OTCD jest przypomnieć dorosłym, że głośne czytanie dziecku jest najprostszym sposobem wychowania mądrego, kulturalnego i szczęśliwego człowieka, a dzieciom pokazać, że czytanie jest znakomitym i ciekawym sposobem spędzania czasu. 
Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzin strony: http://www.cpcd.pl/index.php?opcode=WYBIERZ_STRONE&param1=219].

   Obchody, przypadające zawsze w pierwsze dni czerwca, odbywają się w tysiącach miejscowości całej Polski. Organizowane są konkursy pięknego czytania, imprezy czytelnicze, a mieszkańcy miejscowości zapraszani są do głośnego czytania.
   Pracownicy biblioteki publicznej i szkolnej również uważają, że ważne jest głośne czytanie w wychowaniu dziecka. Dlatego też w dniach 5-6 czerwca 2012 r. w Bibliotece szkolnej, prowadzonej przez nauczyciela bibliotekarza p. DOROTĘ CHMIEL, zorganizowano 5 lekcji, w której wzięło udział 180 uczniów z 10 klas.
Tematem przewodnim było życie, twórczość i działalność Henryka Goldszmita znanego później jako Janusz Korczak. W trakcie zajęć dzieci zobaczyły prezentacje multimedialne i wysłuchały fragmenty  książki Iwony Chmielewskiej „Pamiętnik Blumki”.
   K
orzystając z okazji, przekazano słuchaczom do wypełnienia ankiety czytelnicze. Zaproszono też do odwiedzin Gminnej Biblioteki Publicznej w Suszcu, także w czasie  wakacji letnich, gdzie można zdobyć dyplom ukończenia kursu dot. kampanii „Biblioteka-miejsce bezpiecznego Internetu”.

   Ponadto, oprócz piątkowych kursów angielskiego dla dorosłych, w ciągu całego tygodnia: codziennie od 12-13 nauka angielskiego dla dzieci, zajęcia świetlicowe o 13, a projekcje filmowe od 14. ZAPRASZAMY.