Przejdź do treści
B25
Przejdź do stopki

27-28 marzec 2015 r.

Treść

Informacja dla Rodziców

 

            Informujemy, że w dniach 27-28 marca 2015 r. organizujemy po raz siódmy "Noc z Andersenem". Impreza ta przypomina o obchodzonym na całym świecie 2 kwietnia Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci dla upamiętnienia dnia urodzenia duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Imprezę tę kilka lat temu zapoczątkowała Knihovna Bedricha Benese Buchlowana z Czeskiej Republiki. W ubiegłym roku impreza ta odbyła się w 1397 miejscowościach Czech, Moraw, Słowacji, Słowenii i Polski, gdzie wzięło udział aż 81 559 osób. Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Suszcu ponownie chcą wziąć udział w tym międzynarodowym przedsięwzięciu [już czternastym], którego celem jest rozbudzenie potrzeb czytelniczych oraz idei głośnego czytania promowanego m.in. przez Fundację ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom, wspierającą zdrowie psychiczne, umysłowe i moralne dzieci i młodzieży.

 

Rozpoczęcie: piątek 27 marca 2015 r. o godz. 20,00

Zakończenie: sobota 28 marca 2015 r. o godz. 9,oo

Miejsce: Gminna Biblioteka Publiczna w Suszcu [w budynku Domu Kultury w Suszcu – I piętro]

Organizator:    GBP w Suszcu
                        43-267 Suszec, ul. Ogrodowa 22

                        tel.: (32) 44-88-692     

                        e-mail: gbp@suszec.pl

                        www.biblioteka.suszec.pl
 

Opiekunowie, organizatorzy i prowadzący zajęcia:

Folek Gabriela - dyr. GBP w Suszcu [tel.: 697 534 735], organizator, osoba odpowiedzialna

Sikora Kinga – kustosz, prac. GBP w Suszcu [32 / 4488692]

Pala Ewa – bibliotekarz, prac. GBP [32 / 4488692]

Kolarczyk-Bestwina Dorota – mł. bibliotekarz, prac. GBP [32 / 4488692]

Dorota Chmiel - nauczyciel-bibliotekarz SP w Suszcu

Piasek Maria – pielęgniarka szkolna, pracownik NZOZ "Remedium"

Tadeusz Paszek – sołtys sołectwa Suszec, Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Odnowy Wsi Suszec

Jan Koch - Prezes Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Suszcu

Zygmunt Folek - bodyguard

 

Uczestnicy: uczniowie szkół podstawowych Gminy Suszec

Przewidziana ilość osób: 40-50 [w wieku od 7-12 lat / z klas I-VI]

- Każde dziecko zostanie ubezpieczone,

- Obiekt w wyznaczonych godz. zostanie zamknięty,

- Ranny odbiór dzieci przez rodziców z biblioteki od godz. 8,30-9,00.

 
Współpraca:   Ochotnicza Straż Pożarna w Suszcu,
                   Szkoła Podstawowa w Suszcu,
                   Rada Sołecka w Suszcu.
 

Nasza działalność jest zgodna z zapisem w Statucie Gminnej Biblioteki Publicznej w Suszcu:
"Organizowanie różnego typu imprez i różnych form pracy z czytelnikiem,
popularyzujących wiedzę, kulturę, książkę i czytelnictwo".

 

Dziecko należy zaopatrzyć w prowiant (kanapki, napoje) i śpiwór (ewentualnie w materac, karimatę, koc, poduszkę) oraz lampkę z przedłużaczem lub latarkę do nocnego czytania. Wskazane i mile widziane pomysłowe piżamy oraz przebrania
- kostiumy postaci z andersenowskich bajek.

 


Zgoda rodzica

 

Wyrażam zgodę na pobyt mojego dziecka: ……………………………………………………

ur. dn. ………………………………………………………………………………………......

zam. ………………………………………………………………………………………….....

ucznia kl. …………… Szkoły ………………………………….. w ………………………….

w dniach 27.03. (20.00) – 28.03.2015 r. (8.30) w Gminnej Bibliotece Publicznej w SUSZCU
na „VII NOCY Z ANDERSENEM”.

         Dziecko zaopatrzę w prowiant (kanapki, napoje) i śpiwór (ewentualnie w materac, karimatę, koc, poduszkę) oraz lampkę lub latarkę.

Tel. kontaktowy: ……………………………….........................................................................

Data ……………………………………. Podpis ……………………………………………...

 

 

Bibliotekarze witają tegorocznych uczestników NOCY Z ANDERSENEM po czesku, rosyjsku i angielsku.


Jeszcze tylko "Sto lat" solenizantce Weronice z okazji 13 urodzinKoniecznie trzeba sprawdzić twardość butów ochronnychJest okazja - to mierzymy.

Miła niespodzianka - nasi goście częstują słodyczami.

Zapoznajemy się z instrukcją wykonania pracy plastycznej.

Pędzelek i farby w ruch i malowanko.Już sobota - godz. 2.30Dopiero o 3.00 nad ranem czas na zdjęcie grupowe.Długo oczekiwana chwila: zamieciona podłoga, ułożone maty i rozdane pufy-poduchy!

Zaglądamy do Internetu [zob.: https://www.youtube.com/watch?v=We3ekrZHfNk]

i wspólnie śpiewamy o bajkach Andersena:


Ref:

POHADKI, POHADKI wszyscy je kochamy,
Czytamy je, powiedz wszystkim, o nich też śpiewamy,
POHADKI, POHADKI które każdy z nas,
ceni za swój urok  i to, że cudowne są.

POHADKI, POHADKI wszyscy uwielbiamy,
czytać dzieci, małe, duże, książki, przyjaciele,
Są w bajkach historie i magiczny świat
odczyt będzie dziś i jutro i przez cały rok.Czas na pierwszą prezentację "Horror czyli 12 powodów abyś wziął książkę do ręki"

Nagrody dla najmłodszych uczestników (6-latków) NOCY: Sara Błąkała i Leon ŁyczkoPora na kolejną prezentację "Wspomnienia z poprzednich NOCY"Na NOC przybyły 3 bajkowe postacie: Księżniczka na ziarnku grochu- Hanna Francuz,
Dziewczynka z zapałkami - Julia Zaręba i Kot w butach - Remigiusz Szweda, którzy otrzymali nagrody książkowe.

O 4.00 nad ranem foto "piżamowców"I kolejny punkt programu: PIŻAMOWCY WYSTĄP!
22 osoby otrzymało kalendarze/2015 oraz książeczki.Pani Dorota produkuje się - CZYTAMY BAŚNIE ANDERSENAJuż 5.00!Jedni śpią, a drudzy chichocząPierwsze śpiochy

Jedni śpią z maskotkami, inni ze słowami piosenki.Pobudka!Pakowanko!

Część jest jeszcze "nieżywych"!Na zakończenie sołtys Suszca, p. Tadeusz Paszek, wręczył pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek oraz długopisy.Do widzenia... i nastąpiła długo oczekiwana chwila powrotu do rodziców.Wybór baśni andersenowskich w naszej Bibliotece jest spory, dlatego też PRZYJDŹ-WYPOŻYCZ-PRZECZYTAJ.


PODSUMOWANIE TEGOROCZNEJ NOCY Z ANDERSENEM:

W XV Nocy z Andersenem udział wzięło 619 bibliotek z Czech, 514 szkół, 83 innych instytucji, 235 bibliotek i szkół słowackich z 36 miejscowości w Polsce, 9 miejscowości w Słowenii
i 26 w innych krajach . Oznacza to, że w 1522 miejscowościach na całym świecie ponad 93 526 dzieci i dorosłych  mogło spędzić niesamowitą bajeczną nocną przygodę.In the fifteenth fabulous year of the Night with Andersen there were 619 libraries in the Czech Republic, 514 schools, 83 another institutions, 235 Slovak libraries and schools, 36 places in Poland, 9 places in Slovenia and 26 in other countries. That means 1.522 places around the world, where more than 93.526 children and adults could spend amazing fairytale night adventure.


Do patnáctého ročníku společné pohádkové Noci s Andersenem se zapojilo 619 knihoven v ČR, 514 škol, 83 dalších institucí, 235 slovenských knihoven a škol, 36 míst v Polsku, 9 ve Slovinsku, 26 v ostatních zemích, což podtrženo a sečteno dává 1.522 míst celého světa, kde více než 93.526 dětí a dospělých mohlo prožít úžasné noční dobrodružství spojené s pohádkou.
Międzynarodowa XV Noc z Andersenem 


W 2015 w 1522 miejscowościach na całym świecie 93 526 dzieci i dorosłych spędziło niesamowitą bajeczną nocną przygodę. Także 52 dzieci z Gminy Suszec w wieku 6-12 lat miało okazję uczestniczyć w tej magicznej nocy [u nas po raz siódmy].

Bibliotekarze zawsze starają się, by dzieci edukowały się i pozyskiwały wiele nowych informacji. Ponownie pomógł nam w tym Prezes OSP w Suszcu p. Jan Koch wraz z suszeckimi strażakami. Pokaz sprzętu gaśniczego, prezentacja umundurowania, zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo i zachowania p.poż. z pewnością przypomniały obecnym o znaczeniu – trudnej i jakże odpowiedzialnej, niebezpiecznej pracy strażaków.

Obecni bardzo się też natrudzili przy tworzeniu jaja wielkanocnego z papierowej wikliny. P. Ewa Pala instruowała i każdy poradził sobie z jego wykonaniem. Po tak pracochłonnych zajęciach nadszedł czas na rozrywkę i oczekiwane rozłożenie karimat. 

Nad ranem pora na podpisy na nadesłanych z Czech pocztówkach, konkurs piżamowy, nagrodzenie solidnych, którzy przybyli w strojach bajkowych (Hanna Francuz, Remigiusz Szweda i Julia Zaręba) i wyróżnienie najmłodszych uczestników (6-latków - Sara Błąkała i Leon Łyczko). Kolejno: wspólne śpiewanie o „pohadkach”, trochę humoru dzięki prezentacjom przygotowanym przy pomocy tabletów, wspomnienia z poprzednich Nocy oraz rozmowy o straszydłach spotykanych w książkach. Nasza coroczna wolontariuszka p. Dorota Chmiel zajęła się czytaniem baśni Andersena. Do samego rana pieczę pielęgniarską nad podopiecznymi sprawowała sumiennie p. Maria Piasek. O 8,00 rano przybył „na kontrolę” sołtys Suszca p. Tadeusz Piasek i podziękował obecnym za nocne świętowanie Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Do 9-tej wszystkie dzieci zostały odebrane przez rodziców, jeszcze tylko trochę porządków i można było wrócić do domu odpocząć.

Noc nieprzespana, ale… warto było!