Przejdź do treści
B25
Przejdź do stopki

TYDZIEŃ BIBLIOTEK / 2015

TreśćCo roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegorocznym hasłem Tygodnia Bibliotek jest "Wybieram Bibliotekę".
 Gminna Biblioteka Publiczna w Suszcu także włącza się do akcji i serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w warsztatach.8 maj 2015 r. 

15 maj 2015 r.


W dniach: 12, 13, 20 i 21 maja br. odbyły się zajęcia, mające na celu zaznajomienie się z tabletami. Uczestnicy zajęć [ łącznie 10 osób ] mieli okazję pracować na wspaniałym urządzeniu, jakim jest właśnie iPad . Zapoznali się z wieloma aplikacjami, służącymi zaówno edukacji, jak i rozrywce. Emocji nie brakowało, wrażenia pozytywne.


12.05.2015 r.
13.05.2015 r.
11 maj 2015 r. 

14 lipca 2015 r. w  Filii GBP nr 4 w Radostowicach odbyły się zajęcia dla dzieci „Popołudnie z filmem ”. dzieci oglądały przygody znanego im żółwia Franklina.
DZIĘKUJEMY PANI ANIU!
8 maj 2015 r. - warsztaty "Malowanie na szkle"


13 maj 2015 r. - wizyta przedszkolaków w bibliotece.
Lekcja biblioteczna: "Poznajemy twórczość Jana Brzechwy"

15 maj 2015 r. - wystawa rękodzieła czytelniczek biblioteki w RadostowicachODWIEDZINY
GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W SUSZCU

 
W dniach 11,18 i 19 maja 2015 r. w Bibliotece gościliśmy wychowanków Przedszkola Publicznego w Suszcu. Zaznajomiono dzieci z Biblioteką, książką oraz przygotowano prezentację multimedialną nt. książek z serii "Mądra Mysz".

11 maj 2015 r.
Gr. I - Biedronki (18 dzieci wraz z op. Justyną Mrowiec i Bernadetą Hes)
Gr. III - Misie (19 dzieci wraz z op. Joanną Waleczek-Sikorą i Heleną Świerczek)
Gr. V - Jeże (21 dzieci wraz z op. Anną Bańką i Agnieszką Szopa)

 
 
18 maj 2015 r.
Gr. IV - Zajączki (21 dzieci wraz z op. Anetą Merkel i Reginą Tomecką)
Gr. VI- Pszczółki (17 dzieci wraz z op. Katarzyną Gieleciak i Wiesławą Urbanek)

 
19 maj 2015 r.
Gr. Motylki (22 dzieci wraz z op. Eweliną Kocurek i Iwoną Musiolik)
Gr. Żabki (21 dzieci wraz z op. Dorotą Kolarczyk i Sylwią Kuligą)

 


 

  

Dn. 12.05.2015 r. zorganizowano lekcję biblioteczną połączoną z Pasowaniem na Czytelnika uczniów kl. Ia Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suszcu [wych. Anna Blankenstein].

 

Dn. 13.05.2015 r. zorganizowano lekcję biblioteczną połączoną z Pasowaniem na Czytelnika uczniów kl. Ib Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suszcu [wych. Renata Kuś]. 


 

Dn. 14.05.2015 r. zorganizowano lekcję biblioteczną połączoną z Pasowaniem na Czytelnika uczniów kl. Ic Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suszcu [wych. Weronika Chroszcz].
 

OBCHODY TYGODNIA BIBLIOTEK W FILII NR 3 W MIZEROWIE

1) 11.05.2015 r. - lekcja biblioteczna połączona z Pasowaniem na Czytelnika uczniów kl. I a ZSP w Mizerowie [wraz z wych. Aliną Szymik]
 


2) 22.05.2015 r. - lekcja biblioteczna połączona z Pasowaniem na Czytelnika uczniów kl. I b ZSP w Mizerowie [wraz z wych. Alicją Moś]
 


3) 13.05.2015 r. - Zajęcia popołudniowe z grupą dzieci- uczestnikami zajęć "Klubu Jasia i Małgosi" prowadzonych przez panią Lucyną Budziszak
 PODSUMOWANIE TYGODNIA BIBLIOTEK/2015

Każdego roku, w pierwszych dniach maja, bibliotekarze intensyfikują swoje działania na rzecz rozwoju czytelnictwa, a kierują je do wszystkich grup użytkowników lokalnych bibliotek – zarejestrowanych oraz potencjalnych czytelników. I tym razem, Gminna Biblioteka Publiczna w Suszcu, aktywnie włączyła się w obchody Tygodnia Bibliotek/2015. Realizowana przez Bibliotekę misja – służba czytelnikowi i użytkownikowi, działania na rzecz i potrzeby lokalnej społeczności oraz wizja – biblioteka nowoczesna, prężnie działająca i – czemu nikt nie może zaprzeczyć – potrzebna, tłumaczy tegoroczne hasło Tygodnia WYBIERAM BIBLIOTEKĘ. Tydzień ten rozpoczyna Dzień Bibliotekarza, świętowany 8 maja. Jednak chęć wzięcia udziału w akcji, nie pozwala naszym bibliotekarzom zwolnić tempa. Cóż działo się w tegorocznym Tygodniu? Przez 3 dni goszczono pierwsze klasy ze Szkoły Podstawowej w Suszcu. Zajęcia związane z przysposobieniem czytelniczym i Pasowanie na Czytelnika już zaowocowały częstszymi odwiedzinami najmłodszych [dziękujemy rodzicom za właściwą reakcję i przywóz dzieci do naszej książnicy!]. Także wychowawcy pierwszych klas z ZSP w Mizerowie wygospodarowali czas, by odwiedzić sołecką Filię. Dla wychowanków Przedszkola Publicznego w Suszcu przygotowano prezentację „PRZYGODY ZUZI I MAKSA”. 7 grup przedszkolnych poznało świetną serię MĄDRA MYSZ oraz przygody i problemy przeżywane przez głównych bohaterów [uwaga: ta ciekawa i edukacyjna seria dostępna jest w każdej placówce!]. Pomysł i temat trafiony. Najbardziej zainteresował najmłodszych – 3-4-latków. Pasjonatom, i nie tylko uzdolnionym plastycznie, swój czas poświęciła p. Małgorzata Gosek, a tajniki decoupage pomagała poznać p. Barbara Szweda. Seniorów i byłych uczestników kursów komputerowych zaproszono do udziału w warsztatach zaznajamiających z najnowszym nabytkiem biblioteki – tabletami. Kolejnych zainteresowanych (bez względu na wiek) prosimy o zgłaszanie chęci wzięcia udziału w zajęciach [wt., śr., czw. w godz. 17.00-19.00 / tel.: 32/44-88-692]. Wychowanków SP w Radostowicach odwiedziła, znana już mieszkańcom innych sołectw, p. Anna Stronczek, Ślązaczka Roku 1995. Zapraszamy też do wypożyczalni, gdzie można bliżej poznać jej działalność piśmienniczą związaną z tradycją i kulturą śląską. Dodatkowo zaproszono do biblioteki maluchy z sąsiadującego przedszkola, a uczniom szkoły zaproponowano udział w seansach „Na filmowo w Bibliotece” (do końca czerwca).  W Mizerowie i w Suszcu odbyły się także kolejne zajęcia, dla 2-3-latków i ich rodziców, tzw. Grupy Zabawowe. Tydzień krótki, ale intensywny. Po prostu: WYBIERZ BIBLIOTEKĘ.