Przejdź do treści
B25
Przejdź do stopki

Finisz

Treść


Ostatni dzień wakacji w Bibliotece upłynął pod znakiem prac plastycznych i zabaw z książką.

Najpierw wraz z Panią Ewą siedmioro uczestników obejrzało wspólnie filmik o tajemniczych koralikach PYSSLA, z których przy użyciu żelazka powstają kolorowe koralikowe arcydzieła.

Potem każdy z osobna wybrał dla siebie szablon, który koralik po koraliku został  odtworzony za plastikowych podkładkach. Gotowe prace prasowaliśmy przez pergamin. Po ostygnięciu można było podziwiać kolorowe postacie z bajek, zwierzęta czy podkładki pod kubki.

Po skończonych pracach plastycznych każde dziecko otrzymało do wykonania maskę kaczki, który przydał się do dalszych części zajęć. Pani Ewa wykorzystała scenariusz z zeszłorocznej akcji „Milion przygód z książką”. Wykorzystaliśmy na zajęciach scenariusz opowiadający o Brzydkim kaczątku, kształtujący wśród naszych podopiecznych tolerancję i otwartość na innych ludzi. Wykonane samodzielnie maski, pozwoliły lepiej wczuć się w rolę wyczytywanych postaci. Uczestnicy razem z prowadzącą wspólnie analizowali postawy i zachowania, jakie odgrywali w czasie dramy i wyciągali wnioski czy takie zachowanie jest poprawne. Wspomniana akcja jest przeznaczona dla bibliotek publicznych, zainicjowana przez Fundację LOTTO Milion Marzeń i realizowana wspólnie ze Stowarzyszeniem Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL oraz z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Celem akcji jest propagowanie i upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.  Scenariusze zaś zostały przygotowane przez doświadczonych trenerów ze Stowarzyszenia Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL.

Na pamiątkę wykonaliśmy wspólne zdjęcie i każdy uczestnik zabrał swoje arcydzieła do domu.