Przejdź do treści
B25
Przejdź do stopki
Przejdź do treści

Menu

O akcji

Treść

Dziewiąty już raz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja 2012 roku Tydzień Bibliotek - akcję społeczną, którą realizują wszystkie rodzaje bibliotek, szkoły, ale także media, wydawnictwa i samorządy. Głównym celem tego ogólnopolskiego programu jest promocja czytelnictwa, popularyzacja bibliotek, ich pracy i osiągnięć, jako ważnego elementu rozwoju intelektualnego oraz kulturalnego Polaków.

Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek to: „Biblioteka ciągle w grze!”.  Jest ono nie tylko aluzją i nawiązaniem do piłkarskiego EURO, ale także pozwala uświadomić miejsce bibliotek w społecznej infrastrukturze.

Pozwala w różnych formach pokazać pozytywne zmiany, które zachodzą w naszych placówkach. Oczywiście jest też dobrą okazją do promowania literatury o sporcie, zwłaszcza piłki nożnej, wystaw, plakatów czy albumów dotyczących tej tematyki, a także stosowania w życiu codziennym zasad fair play.

Pierwszą nagrodę w konkursie na najlepszy plakat promujący Tydzień Bibliotek 2012 zdobyła Pani Joanna Latała - studentka Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa oraz Zarządzania Własnością Intelektualną Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

 

 

Zapraszamy do odwiedzin Biblioteki.