Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą

15 maja 2014 r. Biblioteka suszecka gościła p. Zbigniewa Kołbę,

autora książki „Krioterapia. To warto wiedzieć”.

Ww. książkę napisał jako praktyk prowadzący gabinet krioterapii w Olkuszu.
Książka wznawiana była już trzykrotnie. Autor ukończył AWF w Krakowie w 1986 r. Studiował rehabilitację. Z wykształcenia jest mgr rekreacji ruchowej.

W czasie spotkania autor książki poruszał następujące tematy:

– leczenie niską temperaturą (kiedy leczy / szkodzi),
leczenie bezsenności (z podaniem konkretnych informacji z zakresu medycyny chińskiej, które są dobrym sposobem relaksu dla zmęczonej psychiki + ćwiczenia oddechowe),
– przyswajalność witamin i minerałów oraz przypadki braku ich przyswajalności,
– kiedy hormony i enzymy nie są produkowane przez organizm (np. melatonina jest hormonem odpowiedzialnym za sen).
Ponadto przedstawił korzyści, jakie niosą ze sobą zabiegi krioterapii miejscowej zarówno w leczeniu np. kolan, kręgosłupa, stłuczeń, skręceń, czy kapitalnych działań na cały organizm w przypadku krioterapii ogólnoustrojowej.

Podzielił się także praktycznymi uwagami dot. nw. tematów:
- hartowanie organizmu,

- leczenie zimnych stóp (niebezpieczeństwo powstawania chorób nerek) i dłoni,

- związek powstawania żylaków z uszkodzonymi zastawkami w żyłach,

- dlaczego minerały i witaminy nie są przyswajane przez organizm, pomimo że mogą być zjadane często i stosunkowo dużo,
- leczenie wrzodów żołądka,

- brak kolagenu w stawach uniemożliwiający ich wyleczenie oraz produkty spożywcze zawierające przyswajalny kolagen,

- brak wapnia w organizmie,

- poczucie wypalenia,

- wpływ zbyt małej ilości hormonu DHEA w starszym wieku (powodujący uczucie przygnębienia, wyobcowania).

Spotkanie przeznaczone było głównie dla ludzi w średnim i starszym wieku, którzy ze względu na swój już niezbyt dobry stan zdrowotny więcej czasu poświęcają na leczenie i szukają porad i pomocy w zwalczaniu doskwierających chorób oraz towarzyszących im objawów.

Po spotkaniu goście mogli zakupić prezentowaną publikację, a nieobecni mogą się zgłosić do biblioteki i wypożyczyć w celu poszerzenia swojej wiedzy nt. funkcjonowania organizmu oraz zapobiegania wpływu niekorzystnych czynników na jego prawidłową pracę.

Chcesz dowiedzieć się więcej – zob. „krioterapia Zbigniew Kołba”.

Zainteresowanych informujemy, że najbliżej usytuowana KRIOKOMORA działa w AQUARION w Żorach.