Przejdź do treści
B25
Przejdź do stopki
Przejdź do treści

Menu

Biblia w wersji mp3

Treść

Jak co roku możesz głosować na BLOG ROKU. Odwiedź stronę http://www.blogroku.pl.

Ponadto informujemy, że Zespół PSPO wraz z Ojcem Leonem Knabitem OSB przesłał list z prośbą o wsparcie dla bloga Ojca Leona Knabita w głosowaniu w plebiscycie ogólnopolskim Blog Roku 2012.

Obecnie trwa drugi etap głosowania sms. Ojciec Leon przeszedł do etapu wyboru Bloga Blogerów. Od ilości głosów zależy Jego udział w dalszych częsciach konkursu.

Aby zagłosować na blog Ojca Leona wystarczy wysłać 1 sms-a na numer 7122 o treści B00088 (po literce B są zera). Koszt sms-a to 1,23 zł.

Dochód z SMS'ów zostanie przekazany na turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych.

Dla potwierdzenia tej wiadomości, Zespół PSPO przesyła link do bloga: www.blogroku.pl/kategorie/blog-ojca-leona-knabita-osb,gwjh7,blog.html

 

Benedyktyński Instytut Kultury informuje:

Od niedawna w społeczności Facebook'a (która liczy już ok. 800 mln użytkowników) istnieje założona strona Pismo Święte w wersji mp3: www.facebook.com/biblia.audio. Założyliśmy ją aby propagować wartości ważne i uniwersalne, aby również Słowo Boże mogło być dostępne w wersji mobilnej dla każdego. Zależy nam aby jak największa liczba osób mogła skorzystać z tej strony.

Można na niej znaleźć poszczególne księgi Starego i Nowego Testamentu, jak też pobrać całą Biblię za pomocą jednego linku. Dla wszystkich użytkowników jest opcja zapisu do grupy newsletterowej (z lewej strony, w menu).

Codziennie na Tablicy publikowane są kolejne wersety biblijne w formacie mp3, konferencje na temat Pisma Świętego, komentarze liturgiczne i kilka razy w tygodniu opis konkretnej postaci biblijnej.


Inicjatywa jest bardzo cenna, szczególnie dla młodego pokolenia, które może przybliżyć się do Słowa Bożego poprzez środki, których dzisiaj używa i z nich korzysta.

Więcej o akcji promocyjnej na stronie: www.tyniec.benedyktyni.pl/ps-po/?p=9124

 

 

 

Joachim Zelek OSB, jako osoba działająca na rzecz Benedyktyńskiego Instytutu Kultury "Chronić dobro", przedstawia profil i zakres działalności Benedyktyńskiego Instytutu Kultury:

Benedyktyński Instytut Kultury to jedna z form działalności powstała przy Opactwie Benedyktynów w Tyńcu. Realizuje duże projekty kulturalne i naukowe, organizuje rekolekcje i warsztaty dla osób dorosłych, prowadzi Muzeum Opactwa w Tyńcu, organizuje warsztaty dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz osób niewidomych, ale przede wszystkim propaguje duchowość i tradycję benedyktyńską. Aby uzyskać więcej szczegółowych informacji zapraszamy na naszą stronę internetową: www.benedyktyni.eu.

Joachim Zelek OSB, benedyktyn z Tyńca, informuje także, że istnieje możliwość pobrania oferty edukacyjnej dla dzieci, młodzieży i osób niewidomych. To ciekawa propozycja zwłaszcza dla nauczycieli religii i historii, katechetów.

Osoby zainteresowane szczegółami oferty, mogą pobrać elektroniczną wersję Informatora, w którym umieszczony jest program wszystkich wydarzeń kulturalnych, opisy i kalendarium warsztatów i rekolekcji odbywających się w Opactwie w Tyńcu. Informator dostępny jest pod linkiem Informator 2011/2012 [ promocja@benedyktyni.pl ].