Przejdź do treści
B25
Przejdź do stopki
Przejdź do treści

Menu

Śląskie regionalia

Treść

W ramach Projektu Kulturalnego "Perły ziemi pszczyńskiej", polegającego na promowaniu osób z terenów wiejskich powiatu pszczyńskiego, które zasługują na szczególne wyróżnienie ze względu na oryginalne zainteresowania, działalność, bądź nietypowe zbiory, została wydana nowa publikacja książkowa pt.  "Perły ziemi pszczyńskiej". W dn. 27.12.2010 r. odbyła się promocja książki wydanej przez LGD "Ziemia Pszczyńska". Książkę można wypożyczyć w naszej bibliotece. Zapraszamy.W tych publikacjach wydanych przez Stowarzyszenie LGD "Ziemia Pszczyńska" poznajemy lokalnych pasjonatów i hobbystów. Wśród nich znajdują się także mieszkańcy Gminy Suszec:
Anna Kine, Alfred Kotas, Teresa Król, Alojzy Kuś, Bogusław Musiolik, Tadeusz Paszek, Damian Wojnar, rodzina Szenderów, Grzegorz Bodziuch, Barbara Duraj, Małgorzata Gosek, Zygmunt Orlik, Dariusz Grodoń.

GBP w Suszcu posiada także w swoich zbiorach czasopismo "Śląsk. Miesięcznik społeczno-kulturalny", którego wydawcą jest Górnośląskie Towarzystwo Literackie w Katowicach. W związku z tym, ze Biblioteka Śląska jest współwydawcą,
biblioteka suszecka otrzymuje ten miesięcznik bezpłatnie.
Periodyk ten dostępny jest też w wersji elektronicznej w ŚLĄSKIEJ BIBLIOTECE CYFROWEJ pod adresem:
http://www.sbc.org.pl/dlibra/publication?id=19462.
Zapraszamy - DO CZYTANIA.


Nowość książkowa pt. ŚLADAMI KRZYŻY I KAPLICZEK NASZEJ MAŁEJ OJCZYZNY
Biblioteka zaopatrzyła się w kolejną publikację książkową dot. krzyży i kapliczek .
Książka pt. "Śladami krzyży i kapliczek naszej małej ojczyzny" została wydana
przez Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne oraz Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Sportowymi w Żorach. Znajdziemy w niej zdjęcia oraz opis krzyży i kapliczek znajdujących się na terenie Gminy Suszec.
Fotografie suszeckich krzyży i kapliczek wykonał i udostępnił, m.in. pan Stanisław Wala-mieszkaniec Suszca.