Przejdź do treści
B25
Przejdź do stopki
Przejdź do treści

Menu

Święto SP w Suszcu

Treść


21 marca 2014 r. pedagodzy i uczniowie Szkoły Podstawowej ponownie obchodzili swoje święto, związane z nadaniem imienia Patrona – Janusza Korczaka.

Gminna Biblioteka Publiczna w Suszcu, w ramach współpracy i zawartego Lokalnego Partnerstwa, także włączyła się w te obchody. Po uroczystej akademii, uczniowie szkoły mieli okazję ponownie się spotkać z regionalistką i autorką książek, piszącą w gwarze śląskiej, p. Anną Stronczek z Kłokocina rybnickiego.
Pani Ania, znana ze spotkań organizowanych przez Bibliotekę w Tygodniu Bibliotek z 2011 i 2013 r. pt. ”Śląskie bojki babci Any” jak zwykle spisała się na „5”. Przedstawiła swój zwycięski monodram z 1995 r. kiedy to została Wice-Ślązaczką Roku, opowiedziała o swoich pisarskich początkach, zamiłowaniach muzycznych i wykorzystaniu swoich talentów plastycznych, działalności propagującej nasz rodzimy folklor, przedstawiła kilka ze swoich opowieści wydanych drukiem i z małego arkusza papieru wyczarowała „dziurę” - okrąg, który ogarnął wszystkich słuchaczy / ok. 100 uczestników spotkania autorskiego.

Panią Anię ponownie powitamy w Suszcu w czasie kolejnych obchodów Tygodnia Bibliotek – w maju 2014, tym razem w sołectwie Radostowice i Kryry.
Pani Aniu, dziękujemy za poświęcony czas.