Przejdź do treści
B25
Przejdź do stopki
Przejdź do treści

Menu

Czytniki kodów kreskowych

Treść

W bibliotece praca wre

W GBP w Suszcu kolejny etap prac związany z wykorzystaniem wszystkich funkcji i możliwości programu bibliotecznego LIBRA 2000.
Do tej pory udało się uzupełnić bazę katalogową wszystkich placówek bibliotecznych Gminy Suszec. Możliwe jest już sprawdzenie naszych zbiorów poprzez otwarcie katalogu on-line (wejście poprzez www.biblioteka.suszec.pl). Od maja do końca sierpnia trwały prace związane z oznaczaniem książek kodami kreskowymi. Obecnie wszystkie książki mają już kody kreskowe i nastąpi kolejny etap – wypożyczanie książek już tylko za pomocą komputera (dotychczas w tradycyjnej wersji – za pomocą papierowych kart książek i czytelnika). Czego nam jeszcze brakuje? Uzupełnienie danych kontaktowych zarejestrowanych czytelników, dzięki czemu każdy będzie mógł w domu sprawdzić swoje wypożyczenia i zaległości, które oczywiście będzie można przedłużać. Aby zakończyć ww. etap prac, konieczny jest zwrot zaległych książek. Dlatego też pracownicy GBP w Suszcu uprzejmie proszą o przejrzenie swoich półek i zwrot już przeczytanych książek. Z tego też powodu pół roku temu na adres czytelnika były wysyłane upomnienia przypominające o zaległościach. W razie zguby wystarczy tylko uiścić opłatę (wg Regulaminu – cennika książek zagubionych lub zniszczonych przez czytelnika). Zapewniamy, że bibliotekarze zdają sobie sprawę z tego, że takie sytuacje się zdarzają.

Te same prace czekają także pracowników Filii, bo im również przekazano nowe czytniki kodów kreskowych, dzięki czemu wszystkie placówki biblioteczne naszej gminy wiejskiej nie będą gorsze od miejskich, ale z odpowiednim sprzętem i wykorzystujące nowoczesne technologie.